PPOZ radzi, jak przygotować się do pielgrzymki

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2014 11:43

Lekarze rodzinni z PPOZ przygotowali wskazówki dla osób udających się na kanonizację Jana Pawła II do Rzymu (27 kwietnia). Jak oceniają lekarze, przestrzeganie rad pomoże uniknąć niepotrzebnych kłopotów zdrowotnych.

Medycy z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia podpowiadają, by zwrócić uwagę na warunki podróży szczególnie realizowane autokarem (czas przejazdu, komfort oferowany przez pojazd, możliwość korzystania z urządzeń sanitarnych i wyżywienia). Przypominają o zabraniu karty ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ.

Zalecają zabranie ubrań wykonanych z materiałów ułatwiających skórze oddychanie oraz wygodnych butów. "Bardzo ważne jest picie w dużych ilościach wody mineralnej, przynajmniej 2 litry dziennie. Należy unikać spożywania lodów i ciastek z kremem" - przypominają lekarze.

Osoby z chorobami przewlekłymi i po zabiegach chirurgicznych powinny przed wyjazdem skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub specjalistą. Osoby przyjmujące leki powinny przygotować odpowiednią ich ilość na czas pielgrzymki.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum