PPOZ popiera akcję protestacyjną młodych lekarzy

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 06 października 2017 19:17

Lekarze i świadczeniodawcy skupieni wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia poparli akcję protestacyjną Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

PPOZ popiera akcję protestacyjną młodych lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Postulaty PR OZZL wielokrotnie podnosiliśmy w naszych stanowiskach i korespondencji z decydentami - mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Jak zauważa, młodzi lekarze walczą między innymi o poprawę jakości szkolenia specjalizacyjnego, uporządkowania kwestii dyżurów medycznych i wzrost płac. Domagają się także podwyższenia nakładów na ochronę zdrowia, uzupełnienia dramatycznych braków personelu medycznego oraz odbiurokratyzowania systemu ochrony zdrowia.

- Za zasadne uznajemy szczególnie uzupełnienie braków kadr medycznych, ponieważ w wielu poradniach i szpitalach już zaczyna brakować lekarzy. Rozwój systemu ochrony zdrowia nie jest też możliwy bez podwyższenia nakładów. Konieczne jest zastopowanie galopującej biurokratyzacji pracy lekarza - czytamy w komunikacie dla mediów wydanym przez PPOZ

Postulaty zgłaszane przez Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy pokrywają się z tymi, z którymi wielokrotnie PPOZ zwracało się i nadal zwraca do Ministra Zdrowia i przedstawicieli rządu. Uważamy, że od ich spełnienia zależy bezpieczeństwo polskich pacjentów oraz możliwość rozwoju młodych lekarzy - podkreśla Bożena Janicka.

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia popiera również formę protestu rezydentów wobec braku reakcji decydentów na zgłaszane przez Porozumienie Rezydentów postulaty - napisano w komunikacie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze