PPOZ podziela pogląd OZZL w sprawie "pakietu kolejkowego"

Autor: PPOZ/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2014 14:42

Na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy opublikowany został list Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia skierowany do premiera Donalda Tuska.

W liście możemy przeczytać m.in., że: świadczeniodawcy skupieni PPOZ przesyłają na ręce premiera sprzeciw wobec działań rządu i ministra zdrowia, popierając środowisko medyczne wyrażające dezaprobatę "dla rozpaczliwych i nieprzemyślanych działań, które prowadzą do pogorszenia się publicznej opieki medycznej".

"Lekarze z PPOZ od lat występowali o opracowanie długofalowej, kompleksowej naprawy całego systemu ochrony zdrowia. Obecnie zgłosili liczne uwagi do pakietu antykolejkowego i onkologicznego, a mimo to ekipa pod Pana przewodnictwem składa społeczeństwu deklaracje bez pokrycia, na co nie ma przyzwolenia środowiska polskich świadczeniodawców, środowisk medycznych ale i pacjentów!" - informuje PPOZ

"PPOZ podziela pogląd OZZL, że oszukujecie polskich pacjentów sugerując, że można w ramach posiadanych środków poszerzać katalog świadczeń gwarantowanych, nie limitując ilości udzielanych świadczeń zdrowotnych. Nowelizowany w ostatnim czasie pakiet ustaw i rozporządzeń nie będzie skutkował zmianą systemu ochrony zdrowia w Polsce. Nadal będzie utrzymywał się stan głębokiej nierównowagi pomiędzy zakresem świadczeń gwarantowanych a możliwościami finansowymi i kadrowymi ich realizacji" - czytamy w liście.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum