PPOZ negatywnie o projektach świadczeń gwarantowanych z zakresu szpitalnictwa i POZ

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2013 15:50

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia w listach do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza wyraziło swoją negatywną ocenę zmian proponowanych w projektach rozporządzeń z zakresu leczenia szpitalnego i podstawowej opieki zdrowotnej.

PPOZ negatywnie o projektach świadczeń gwarantowanych z zakresu szpitalnictwa i POZ
"Przesłane propozycje są tylko kosmetyką, działaniami na potrzebę chwili, jak i doniesień medialnych. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że w opiniowanych projektach brak jest - zapowiadanych od miesięcy - jakichkolwiek znaczących zmian " - czytamy w obu pismach.

PPOZ uważa, że rozwiązaniem błędnym i ekonomicznie nieuzasadnionym jest w szpitalu karetka w obsadzie specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego zamiast korzystania z wyspecjalizowanego podmiotu w tym zakresie.

Za niebezpieczną uważa PPOZ projektowaną zmianę zabezpieczania konsultacjami pediatrycznymi nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej siłami oddziałów pediatrycznych.

Porozumienie stoi także na stanowisku, że wprowadzenie do placówek opieki nocnej i świątecznej obowiązkowo rejestratora rozmów telefonicznych nie przyniesie poprawy zarówno w dostępności jak i racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania z tej formy pomocy przez pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum