PO: wybieramy prezydenta RP, nie ministra zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2010 20:45

Szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego, Joanna Kluzik-Rostkowska, ponownie zaapelowała do Bronisława Komorowskiego o piątkową debatę.

– Panie marszałku, rano na Kongresie Kobiet, przekonywał pan, że jest twardym facetem. Apeluję, proszę nie chować się za plecami pani minister Kopacz i przyjąć zaproszenie na debatę – powiedziała Kluzik-Rostkowska. 

– Jeżeli marszałek przyjdzie w piątek wieczorem na debatę, będzie mógł wyjaśnić czy nad pakietem ustaw zdrowotnych Ewy Kopacz głosował zgodnie z dyscypliną klubową, czy czynił to wbrew własnym przekonaniom – zaznaczyła.

Szefowa sztabu Kaczyńskiego podkreśliła, że bardzo ceni sobie kompetencje minister zdrowia. Zaznaczyła, że będzie wielokrotnie okazja z nią porozmawiać nt. służby zdrowia w parlamencie. Dodała, że toczy się kampania wyborcza i to kandydaci na prezydenta powinni przedstawiać swoje poglądy na ten temat.

Szef sztabu Komorowskiego Sławomir Nowak podkreślił, że taka debata obu kandydatów w piątek późnym wieczorem jest „niemożliwa z powodów technicznych”. Propozycję Kluzik-Rostkowskiej nazwał „kolejnym fortelem” sztabu Kaczyńskiego. Dodał też, że w niedzielę nie będzie „wyborów ministra zdrowia, tylko prezydenta RP”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum