PO oczekuje informacji rządu nt. sytuacji w CZD

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2016 16:06

PO chce, by na rozpoczynającym się w środę (8 czerwca) posiedzeniu Sejmu premier Beata Szydło przedstawiła informację nt. sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka w związku z trwającym tam od dwóch tygodni strajkiem pielęgniarek. Wniosek w tej sprawie ma zostać złożony w Sejmie we wtorek (7 czerwca).

Wniosek w sprawie oczekiwanej informacji rządu ma zostać złożony w Sejmie we wtorek Fot Archiwum

- Zwracamy się, jako klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej, do premier Beaty Szydło i do marszałka Marka Kuchcińskiego, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier polskiego rządu przedstawiła posłom informację na temat sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka i sposobu rozwiązania konfliktu w tym szpitalu - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik PO Jan Grabiec.

Jak podkreślił, "chodzi nie tylko o zażegnanie konfliktu, na którym cierpią pielęgniarki, które są często pomawiane i prowokowane przez przedstawicieli rządu", ale przede wszystkim o dobro pacjentów CZD.

Pielęgniarki w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Międzylesiu pod Warszawą odeszły od łóżek pacjentów 24 maja - ich obecność została ograniczona do oddziałowych i jednej pielęgniarki. W poniedziałek dyrektor placówki Małgorzata Syczewska zapowiedziała zamknięcie czterech oddziałów w CZD tak, by przesunąć personel do klinik, w których są pacjenci wymagający opieki.

Strajkujące przedstawiły też dyrekcji w poniedziałek swe nowe propozycje: podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego brutto o 400 zł, a w przypadku pielęgniarek pracujących w systemie jednozmianowym - 500 zł brutto. Wcześniej dyrekcja proponowała zwiększenie wynagrodzenia zasadniczego brutto pielęgniarek i położnych o 250 zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum