PO apeluje do premier oraz ministrów zdrowia i finansów o spotkanie z rezydentami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 13:27

Politycy PO zaapelowali w poniedziałek (9 października) do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, aby spotkał się z protestującymi lekarzami rezydentami. - Nie jest rolą ministra zdrowia chowanie się przed protestującymi tylko negocjowanie. Wzywamy pana do pracy - podkreślali.

PO apeluje do premier oraz ministrów zdrowia i finansów o spotkanie z rezydentami
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na konferencji prasowej w Sejmie były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przypomniał, że trwa siódmy dzień głodowego protestu lekarzy rezydentów.

- Lekarzy, którzy protestują w sprawie nie tylko swoich zarobków, ale systemowego finansowania ochrony zdrowia - wskazał poseł.

- Oczekujemy od ministra zdrowia i od pani premier, że dzisiaj o godz. 12. na posiedzeniu komisji zdrowia stawią się i będą informowali o tym, w jaki sposób i jakie działania podjęli w sprawie zakończenia protestu lekarzy rezydentów i doprowadzenia do kompromisu w tej sprawie - oświadczył Arłukowicz.

Zaapelował do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, żeby wraz z ministrem finansów Mateuszem Morawieckim i premier Beatą Szydło spotkał się z protestującymi lekarzami i rozwiązał ten problem.

- Nie jest rolą ministra zdrowia chowanie się przed protestującymi tylko negocjowanie. Wzywamy pana do pracy - podkreślił poseł. - Jest rzeczą niedopuszczalną, żeby przez 7 dni rząd milczał w sprawie głodujących lekarzy - dodał.

Była premier i była minister zdrowia Ewa Kopacz zwróciła się do premier Beaty Szydło: - Pani premier, rodzina, którą pani tak hołubi i promuje program 500 plus, też od czasu do czasu choruje i powinna mieć odpowiednią opiekę medyczną. Dlatego to na panią spada odpowiedzialność dzisiaj za to, co się dzieje z młodymi lekarzami, którzy od 7 dni nie mają możliwości kontynuowania rozmów i negocjowania z ministrem zdrowia.

Kopacz przypomniała, że w latach 2007-2011, kiedy była ministrem zdrowia, stażyści i rezydenci otrzymali podwyżki.

- Stażyści dostali ponad 460 zł brutto, rezydenci - 526 zł - zaznaczyła.

- Kolejek nie skrócimy, jeśli nie będziemy mieli na rynku nowych specjalistów - podkreśliła posłanka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze