Ministerstwo Zdrowia przesłało dokumenty do protestujących medyków. "Analizujemy"

Autor: Mariusz Polak • Źródło: Rynek Zdrowia27 września 2021 15:41

Protestujący medycy w Białym Miasteczku do niedzieli oczekiwali na dokumenty z Ministerstwa Zdrowia przed wtorkowym spotkaniem z wiceministrem Piotrem Bromberem. Jak udało nam się ustalić, dane dotarły do komitetu. Trwa ich analiza.

Protestujący medycy otrzymali dokumenty z Ministerstwa Zdrowia przed wtorkowym spotkaniem Fot. Shutterstock
  • Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia w piątek - 24 września - napisał pismo do wiceministra zdrowia Piotra Brombora
  • Chodziło o dostarczenie do niedzieli dokumentów przed wtorkową, trzecią już turą negocjacji protestujących z MZ
  • - Otrzymaliśmy dokumentu z ministerstwa. Trwa ich analiza. Przygotowujemy się do spotkania - mówi Rynkowi Zdrowia Gilbert Kolbe
  • We wtorek - 28 września - o godz. 11.00 kolejna tura rozmów protestujących medyków z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia przesłało dokumenty protestującym medykom

W piątek - 24 września - po mało konkretnym czwartkowym spotkaniu protestujących medyków z wiceministrem zdrowia Piotrem Bromberem Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia wystosował do wiceministra pismo z prośbą o dostarczenie konkretów przed umówionym na 28 września trzecim już spotkaniem.

- Spotkanie z 23 września znowu miało charakter techniczny. Wiele naszych pytań pozostało bez odpowiedzi. Czekamy na propozycje, konkretne zapisy, które mogą być częścią porozumienia - przedstawili swoje oczekiwania medycy - czytamy w piśmie.

- Jeśli Państwo nie macie żadnych propozycji, rozmawiajmy o naszych rozwiązaniach. Kolejne rozmowy muszą być merytoryczne, stąd oczekujemy do niedzieli, tj. 26 września do godziny 20 na przesłanie wskazanych wyżej materiałów oraz agendy najbliższego spotkania - pisali protestujący medycy.

Pod pismem do wiceministra (załączonym do wiadomości również do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego) podpisali się Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Artur Drobniaka, wiceprezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

28 września spotkanie przedstawicieli MZ z protestującymi medykami

Czy Ministerstwo Zdrowia zareagowało jakość na ultimatum komitetu?

- Otrzymaliśmy dokumentu z ministerstwa. Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia jest w trakcie analizy przesłanych danych. Zespół, który we wtorek uda się na rozmowy przygotowuje się do kolejnej rundy negocjacji - odpowiada Gilbert Kolbe, rzecznik Białego Miasteczka.

Przypomnijmy, że zapowiadane spotkanie Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia z wiceministrem Piotrem Bromborem zaplanowano na wtorek - 28 września - na godz. 11.00.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum