×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

PFRON: ponad 3 mln zł na rehabilitację dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia09 maja 2012 11:05Aktualizacja: 09 maja 2012 11:06

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przeznaczy ponad 3 mln zł na rehabilitację dzieci do lat siedmiu. O dofinansowanie mogą się starać ośrodki uczestniczące w programie "Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu".

PFRON: ponad 3 mln zł na rehabilitację dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Placówki mogą składać wnioski w oddziałach PFRON do 18 maja. Program "Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu" daje możliwość finansowania działań z zakresu rehabilitacji dzieci do lat siedmiu (z wyłączeniem rehabilitacji medycznej) oraz wsparcia dla ich rodziców prowadzonych przez ponad 60 ośrodków z całego kraju. Ich lista znajduje się na stronie www.pfron.org.pl.

Pomoc finansowa udzielana jest na pokrycie kosztów związanych m.in. z prowadzeniem rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, prowadzeniem kursów i szkoleń dla rodziców i grup środowiskowego wsparcia, indywidualnych zajęć dla dzieci w celu nabywania i rozwijania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, zakup materiałów i pomocy dydaktycznych.

Program będzie trwał do końca 2012 roku, czyli do momentu opracowania przez Radę Ministrów odpowiednich rozwiązań systemowych w zakresie wczesnej pomocy.

"Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu" jest kontynuacją pilotażowego programu rządowego "Wczesna, wielospecjalistyczna, kompleksowa, skoordynowana i ciągła pomoc dziecku zagrożonemu niepełnosprawnością lub niepełnosprawnemu oraz jego rodzinie" realizowanego do 2007 r.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze