Oświadczenie Jarosława Pinkasa: decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2020 12:10

Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem - napisał w oświadczeniu opublikowanym na stronie GIS Jarosław Pinkas.

Oświadczenie Jarosława Pinkasa: decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem
Dziękuję Państwu za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy'' - napisał Jarosław Pinkas. Fot. PTWP

Dodał, że wypełnianie powierzonej mu misji ''z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe''.

''Dziękuję Państwu za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy. Obejmując urząd miałem marzenia o  przeprowadzeniu wielu nowatorskich zmian, które uczyniłyby naszą pracę lepszą, skuteczniejszą i bardziej innowacyjną w służbie zdrowia publicznego. Ich wprowadzenie w życie  nie zawsze okazywało się łatwe czy możliwe.

Ostatnie miesiące zdominowane zostały przez  pandemię. Spadło na nas wiele dodatkowych i trudnych obowiązków. Ale to doświadczenie pokazało, że wobec wielkich wyzwań zdrowotnych udało nam się stanąć w jednym szeregu. Jestem przekonany, że jest to dla nas bezcenny sprawdzian. Nasza instytucja po raz kolejny okazała się być kluczowym filarem w ochronie zdrowia. Dziś jesteśmy już w innym miejscu niż kilka miesięcy temu, lepiej przygotowani do kolejnych  wyzwań. Dziękuję Państwu za wytrwałość, ciężką pracę w niełatwych warunkach  i poświęcenie. Mam nadzieję, że dotychczasowe działania będą kontynuowane, a praca w Inspekcji Sanitarnej pozostanie zaszczytną służbą na wszystkich szczeblach funkcjonowania instytucji.

Życzę wszystkim pracownikom  zdrowia i satysfakcji z realizacji naszej misji'' - napisał w oświadczeniu opublikowanym w piątek 20 listopada Jarosław Pinkas.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum