Ostre słowa Tuska o rezygnacji Rady Medycznej: nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom!

Autor: oprac. MP • Źródło: TT/Rynek Zdrowia14 stycznia 2022 17:01

- Jeszcze przez jakiś czas będziecie rządzić, ale odpowiecie za niepotrzebną śmierć tysięcy ludzi, tylko dlatego, że nie mieliście interesu, żeby respektować rekomendacje powołanej przez siebie rady - mówi Donald Tusk, były premier, po rezygnacji członków Rady Medycznej.

Donald Tusk ostro po rezygnacji Rady Medycznej Fot. PAP/Tomasz Gzell
  • W piątek, 14 stycznia, Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim praktycznie się rozpadła
  • 13 z 17 jej członków zrezygnowało w zasiadaniu Rady Medycznej tłumacząc, że "z upływem czasu z narastającą frustracją obserwowaliśmy brak politycznych możliwości wprowadzania optymalnych i sprawdzonych w świecie rozwiązań w walce z pandemią"
  • Informacja o rezygnacji większości członków Rady Medycznej była szeroko komentowana. Do sprawy odniósł się również były premier Donald Tusk

Donald Tusk ostro po rezygnacji większości członków Rady Medycznej

- Rozpadła się Rada Medyczna, która doradzała, a raczej miała doradzać polskiemu rządowi w walce z pandemią - skomentował Donald Tusk.

- Od początku pandemii ten rząd, Morawiecki i Kaczyński przedkładali własny polityczny interes ponad zdrowie i życie obywateli - dodał były premier, kry zwrócił uwagę, że z powodu koronawirusa zmarło już ponad 100 tys. Polaków.

- Najwięcej od czasów II wojny światowej. To jest naprawdę największa polska tragedia od końca wojny - podkreślił.

- Odpowiadają za to politycy, którzy nie słuchali rekomendacji przez siebie powołanej Rady Medycznej, swoich lekarzy, swoich ekspertów. Bo ważniejsze dla nich był pijarowski, a czasami finansowy interes - dodał Tusk.

"Nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom". Donald Tusk o rezygnacji Rady Medycznej

- Jeszcze przez jakiś czas będziecie rządzić, ale już dziś nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom i odpowiecie za niepotrzebną śmierć tysięcy ludzi, tylko dlatego, że nie mieliście odwagi albo nie mieliście interesu w tym, żeby respektować rady i rekomendacje powołanej przez siebie Rady Medycznej - podsumował były premier.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum