Ostatnia konferencja debaty ''Wspólnie dla zdrowia'' odbędzie się w Warszawie jeszcze w...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2019 16:25

Pod hasłem "Społeczny program zdrowia 2020+" 25 czerwca w Warszawie odbędzie się ostatnia konferencja organizowana w ramach debaty "Wspólnie dla zdrowia".

Ostatnia konferencja debaty ''Wspólnie dla zdrowia'' odbędzie się w Warszawie jeszcze w...
Dotychczas odbyło się sześć konferencji: w Warszawie, Krynicy-Zdroju, Łodzi, Lublinie, Gdańsku i w Białymstoku. Fot. Archiwum

W ramach debaty zaplanowano siedem konferencji. Dotychczas odbyło się sześć: w Warszawie, Krynicy-Zdroju, Łodzi, Lublinie, Gdańsku i w Białymstoku. Ich celem jest wypracowanie w szerokiej dyskusji kierunków i rozwiązań w ochronie zdrowia na następne lata.

Tematy dotychczasowych spotkań to: "Pacjent i system - zasady działania opieki medycznej"; "Medycyna, finanse, gospodarka"; "Własność, zarządzanie, odpowiedzialność"; "Kadry w ochronie zdrowia: wyzwania i rozwój", "Profilaktyka i zdrowie publiczne: świadomość, odpowiedzialność i bezpieczeństwo pacjenta" i "Innowacje, technologie, efektywność".

Członkowie rady społecznej narodowej debaty "Wspólnie dla zdrowia" zapowiadają, że na ostatniej konferencji, która ma obradować pod koniec czerwca w stolicy, zostaną przedstawione główne założenia dokumentu, który będzie wytyczał strategiczne kierunki rozwoju polskiego systemu ochrony zdrowia na następne lata.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że opracowanie wniosków płynących z debaty "Wspólnie dla zdrowia" nastąpi latem.

Termin 25 czerwca został podany na stronie internetowej debaty, dostępnej pod adresem www.wspolniedlazdrowia.com.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum