Organizacja ECV: państwa, które najlepiej radzą sobie z koronawirusem to...

Autor: medonet.pl/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2020 17:03

Międzynarodowa organizacja EndCoronavirus przeanalizowała dzienną liczbę nowych przypadków koronawirusa w państwach świata. Na podstawie zebranych danych podzielono kraje na trzy grupy. Które państwa wygrywają z epidemią COVID-19, które są na dobrej drodze, a gdzie wciąż trzeba podjąć działania? W zestawieniu ujęto też Polskę - podaje medonet.pl.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Organizacja ECV przejrzała dane na temat trendów rozwoju epidemii koronawirusa w różnych państwach świata. Zwrócono uwagę na liczbę dziennych nowych przypadków zakażeń koronawirusem na przestrzeni czasu, opierając się przy tym na średniej z 10 dni. Na podstawie analizy tendencji wzrostowych i spadkowych ECV podzieliła badane państwa na trzy grupy.

W pierwszej grupie znalazły się te kraje, które wygrywają z koronawirusem, np. Chiny, Islandia czy Słowenia. Druga grupa obejmuje państwa, w których wyraźna jest tendencja spadkowa liczby nowych zakażeń (Niemcy, Hiszpania) - są zatem na dobrej drodze do opanowania epidemii COVID-19.

Trzecia, ostatnia grupa, to państwa, w których nowych zakażeń wciąż przybywa lub spadek ich liczby jest nieznaczny - do tej grupy została zakwalifikowana Polska, obok państw takich jak Finlandia, Węgry, Szwecja czy USA.

EndCoronavirus (ECV) to organizacja zrzeszająca ponad 4 tys. wolontariuszy z całego świata, w tym epidemiologów, analityków czy lekarzy klinicystów. Powstała 29 lutego 2020 roku w odpowiedzi na pandemię koronawirusa. Celem powołania organizacji była walka z koronawirusem, opracowanie wytycznych ograniczających zasięg epidemii i jej ostateczne zakończenie.

Więcej: www.medonet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum