×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Opozycja: Arłukowicz umywa ręce od odpowiedzialności

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 grudnia 2013 14:47

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie chce wziąć odpowiedzialności za złą sytuację w ochronie zdrowia. Kolejki do lekarzy są coraz dłuższe, długi szpitali rosną - podkreślali posłowie opozycji podczas piątkowego (20 grudnia) posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.

Opozycja: Arłukowicz umywa ręce od odpowiedzialności
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Przewodniczący komisji Tomasz Latos (PiS) wypomniał Arłukowiczowi, że mimo częstych zaproszeń bardzo rzadko przychodzi na posiedzenia komisji. Zarzucił mu również, że umywa ręce od odpowiedzialności. Jego zdaniem jeśli system eWUŚ nie działa tak, jak trzeba, to należało się tym zająć znacznie wcześniej. - Przespaliście kilka miesięcy - mówił.

Anna Zalewska (PiS) powiedziała, że chciałaby znać treść wniosku o odwołanie b. szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz, ponieważ - jak podkreślała - w mediach funkcjonują jedynie ogólne informacje na ten temat. Poprosiła również o wyczerpującą informację z posiedzenia rady Funduszu i informacje o tym, jakie działania poprzedniczki chce kontynuować pełniący obowiązki prezes.

Sytuację w ochronie zdrowia krytycznie ocenił także Dariusz Joński (SLD). - Jak pan chce w trzy miesiące skrócić kolejki, skoro przez dwa lata się to panu nie udało - pytał Arłukowicza. Z kolei wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) podkreślał, że kolejki do lekarzy się wydłużają, a szpitale mają coraz większe długi.

Wiceprzewodniczący komisji Jarosław Katulski (PO) ocenił, że posiedzenie komisji zostało zwołane z przyczyn politycznych, by w okresie przedświątecznym "urządzić hucpę".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze