Opolskie: przyspieszają prace nad uchwałą antysmogową

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2017 10:05

Zdaniem Antoniego Konopki, członka zarządu województwa opolskiego, samorząd województwa przyjmie uchwałę antysmogową jeszcze w br. Plan zakłada wprowadzenie zakazu palenia w piecach mułem i miałem węglowym.

Opolskie: przyspieszają prace nad uchwałą antysmogową
Plan zakłada wprowadzenie zakazu palenia w piecach mułem i miałem węglowym Fot. Fotolia

Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego w grudniu ub. r. Ujawnił się wówczas podział na zwolenników podjęcia natychmiastowych działań (z władzami Kędzierzyna-Koźla na czele) i samorządowców (władze Opola), którzy podchodzili do tematu z rezerwą - informuje Gazeta Wyborcza.

Po blisko dwóch miesiącach od tego spotkania opolski ratusz zmienił nastawienie do uchwały antysmogowej. Miasto złożyło oficjalny wniosek do marszałka województwa o podjęcie prac związanych z eliminacją starych kotłów i wprowadzeniem zakazu stosowania mułów, flotów i węgla złej jakości.

Miasto złożyło też wniosek do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o zwiększenie sieci pomiarowych na terenie Opola. Pierwsze spotkanie z samorządowcami dotyczące konkretnych zapisów w opolskiej uchwale antysmogowej zaplanowano na luty.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum