Opolskie: 20 mln zł na realizację projektów dotyczących poprawy jakości powietrza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2019 13:14

Zarząd województwa opolskiego przeznaczył 6,6 mln zł na likwidację przestarzałych źródeł ciepła - poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego. Z pieniędzy z regionalnego programu operacyjnego skorzystają mieszkańcy 11 gmin regionu.

Opolskie: 20 mln zł na realizację projektów dotyczących poprawy jakości powietrza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konkurs na projekty dotyczące ochrony powietrza ogłoszono na początku roku. Opolski urząd marszałkowski poinformował, że zgłosiło się do niego 12 podmiotów, z czego po weryfikacji wybrano 11 projektów z gmin: Lewin Brzeski, Otmuchów, Olesno, Prószków, Kędzierzyn-Koźle, Łubniany, Strzelce Opolskie, Brzeg, Głogówek, Dąbrowa i Bierawa.

Całkowita wartość projektów wynosi blisko 20 mln złotych. W ramach programu dofinansowywane będą inwestycje polegające na zastąpieniu przestarzałych źródeł ciepła przyłączami do sieci, ogrzewaniem gazowym lub nowoczesnymi piecami opalanymi paliwem stałym. Oprócz dotacji z regionalnego programu operacyjnego projekt będzie finansowany z pieniędzy uczestniczących w nim samorządów i mieszkańców. Warunkiem otrzymania dotacji jest posiadanie oceny energetycznej budynku.

Rozstrzygnięty nabór był pierwszym w ramach programu regionalnego na ten cel. Kolejny taki nabór zarząd województwa ogłosi jeszcze w tym roku.

Marek Szczepanik (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze