Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych skarżą państwo

Autor: RMF/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2014 10:52

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z RMF FM obiecał, że w kwietniu opiekunowie dostaną zasiłki pielęgnacyjne, także te odebrane im 9 miesięcy wcześniej. "Nie uwierzymy, dopóki nie zobaczymy tego na papierze" - odpowiadają ministrowi pracy i polityki społecznej opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych.

Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych skarżą państwo

Przypomnijmy w lipcu ubiegłego roku odebrano świadczenie pielęgnacyjne opiekunom niepełnosprawnych dorosłych, które wynosiło 520 zł. Odebrano im także ubezpieczenia zdrowotne i społeczne.

Opiekunowie nie zgadzają się z taką decyzją i próbują walczyć o swoje. Jednak jak sami przyznają jest to walka z wiatrakami. Odbyły się już trzy spotkania w ministerstwie pracy. Podczas dwóch pierwszych obiecano, że sytuacja się zmieni. Na ostatnim, które miało miejsce 16 stycznia, Elżbieta Seredyn, wiceminister pracy, przyznała, że tak naprawdę, to ona nie wie, kiedy będą te pieniądze i kiedy będzie zmiana ustawy.

Zdesperowani opiekunowie zaskarżyli państwo polskie do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Obecnie jest przygotowywana skarga do Strasburga i pozew zbiorowy.

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum