Opatrunki dla chorych na EB będą tańsze, a być może nawet...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2017 20:00

W poniedziałek (30 stycznia) odbyło się spotkanie przedstawicieli MZ z firmą Mölnlycke Health Care Polska Sp. z o.o. Firma obniżyła urzędową cenę zbytu dla opatrunku Mepilex EM, 17,5x17,5 cm. - Liczymy iż od marca zmniejszą się dopłaty, a może nawet, opatrunek ten będzie całkowicie bezpłatny dla pacjentów chorych na EB - informuje MHC.

Opatrunki dla chorych na EB będą tańsze, a być może nawet...
Najlepszym rozwiązaniem stworzenie odrębnej grupy limitowej, w której będą tylko produkty dedykowane dla chorych na EB z zerową dopłatą pacjenta - uważa MHC. Fot. Archiwum

Jak czytamy w nadesłanym przez Mölnlycke Health Care oświadczeniu w sprawie obniżenia urzędowej ceny zbytu dla opatrunków Mepilex EM stosowanych w EB, zmiana ceny zbytu jest chwilowym i wyjątkowym rozwiązaniem, ponieważ przy kolejnej liście leków refundowanych ponownie zmianie może ulec podstawa limitu finansowania, co może skutkować wzrostem dopłat pacjentów do opatrunków.

''Dlatego też, firma Mölnlycke Health Care już podczas wcześniejszych rozmów z Ministerstwem zaproponowała rozwiązania długoterminowe, które w przyszłości pozwoliłyby uniknąć wzrostu dopłat dla pacjentów. Najlepszym i stałym rozwiązaniem dla pacjentów byłoby stworzenie odrębnej grupy limitowej, w której będą tylko produkty dedykowane dla chorych na EB z zerową dopłatą pacjenta'' - głosi pismo.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum