Oni nie pójdą na protest? "Dostaliśmy podwyżki, które nas satysfakcjonują". Nagrali WIDEO

Autor: PG • Źródło: Rynek Zdrowia11 września 2021 09:05

- W lipcu dostaliśmy podwyżki, które nas satysfakcjonują - mówią bohaterowie nagrania, przygotowanego przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Związku Fizjoterapeutów.

W nagraniu wzięło udział kilkadziesiąt osób Foto: screen z wideo
  • W nagraniu wzięło udział kilkudziesięciu fizjoterapeutów z różnych ośrodków w Polsce
  • Dla wielu z nich podwyżki, jakie dostali w lipcu są "historyczne"
  • "To są podwyżki, które poprawiają nasz standard życia" -mówią bohaterowie nagrania 
  • "Oto inny punkt widzenia" 

- Jestem technikiem fizjoterapii, pracuję w GCR Repty od 36 lat, dostałam największą podwyżkę w całym w całej mojej karierze - tłumaczy pani Dorota.

- Pracujemy w szpitalu powiatowym w Lesku. Od 1 lipca dostałyśmy po 1200 zł podwyżki. Są to dla nas bardzo duże pieniądze, bo jeszcze nigdy, a pracuję 15 lat w zawodzie nie dostałam takiej kasy - opowiada inna z bohaterek nagrania.

- Cześć mam na imię Ilona, jest członkiem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, pracuję w Goczałkowice-Zdrój od ponad 30 lat i w tym roku dostałam najwyższą podwyżkę w mojej karierze, z czego się bardzo cieszę i dziękuję - tłumaczy medyczka.

- Jestem fizjoterapeutą z długoletnim stażem zawodowym. Pracuję w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym w Częstochowie. Nigdy do tej pory nie mieliśmy tak znaczących podwyżek, które wywalczyliśmy ze związkami zawodowymi i nasze pieniążki mogą nam pomóc w tym momencie do poszerzania naszych umiejętności zawodowych, poprawiają nasz standard życia, a jednocześnie umożliwiają doskonalenie i kształcenie się na różnych innych poziomach - dodaje fizjoterapeutka, która wzięła udział w nagraniu. 

- Jestem fizjoterapeutą w sosnowieckim szpitalu miejskim. W lipcu tego roku otrzymaliśmy od ministerstwa obiecane podwyżki, które według mnie są satysfakcjonujące, chociaż oczywiście mam nadzieję że to dopiero początek prawdziwych podwyżek - dodał inny z bohaterów nagrania. 

- Jesteśmy fizjoterapeutami zatrudnionymi w przychodni przy szpitalu powiatowym w Zawierciu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za znaczną podwyżkę, już nie zarabiamy dodatków do najniższej krajowej. Dla nas to historyczna chwila. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum