Olsztyn: jest porozumienie lekarzy i dyrekcji ws. oddziału psychiatrii dziecięcej

Autorzy: PAP; oprac. KK • Źródło: PAP23 września 2022 17:09

Dyrekcja Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie doszła do porozumienia z dwiema lekarkami z oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. Tym samym istnienie tego oddziału nie jest zagrożone - poinformował PAP wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński.

Olsztyn: jest porozumienie lekarzy i dyrekcji ws. oddziału psychiatrii dziecięcej
Istnienie oddziału nie jest zagrożone. Fot. Adobestock
  • Dyrekcja Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie porozumiała się z dwiema lekarkami z oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży
  • Porozumienie przyczynia się do faktu, że istnienie tego oddziału nie jest zagrożone
  • Porozumienie osiągnięto m.in. dzięki temu, że ośrodek przekształcony zostanie w ośrodek wysokospecjalistycznej całodobowej opieki psychiatrycznej

Oddział psychiatryczny będzie działał. Jest porozumienie

Na oddziale psychiatrii dziecięcej Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie zatrudnionych jest pięciu lekarzy, w tym dwóch rezydentów. Jedna z trzech lekarek specjalistek przebywa na urlopie wychowawczym. Pozostałe dwie specjalistki złożyły wypowiedzenie z końcem października. Gdyby odeszły z pracy, wówczas jedyny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w regionie zostałby zamknięty, a lekarki rezydentki musiałby odbywać specjalizację w innej placówce.

W oddziale tym leczeni są też młodzi pacjenci z woj. podlaskiego.

- W piątek dyrekcja placówki osiągnęła porozumienie z paniami lekarkami. Tym samym dalsze istnienie tego oddziału nie jest zagrożone. Bardzo się cieszymy z osiągniętego porozumienia, to dobra informacji zwłaszcza dla leczących się tam dzieci i ich rodziców — poinformował PAP wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. Wicemarszałek dodał, że osiągnięte porozumienie daje nadzieję na dłuższe funkcjonowanie tego oddziału.

Placówka ma najwyższy stopień referencyjności

Kuchciński przyznał, że porozumienie osiągnięto m.in. dzięki temu, że ośrodek przekształcony zostanie w ośrodek wysokospecjalistycznej całodobowej opieki psychiatrycznej. To najwyższy, III stopień referencyjności w trzystopniowej skali reformy psychiatrii dzieci i młodzieży.

PAP nie udało się uzyskać w tej sprawie informacji ze strony szpitala.

Na oddziale psychiatrii dziecięcej w Olsztynie leczone są dzieci od czwartego do osiemnastego roku życia. Oddział zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży, m.in. nadpobudliwości, nerwic dziecięcych, zaburzeń odżywiania. Dysponuje 32 miejscami, ale na oddziale przebywa czasem ponad 40 pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum