Okulistyka w szpitalu wojewódzkim zamknięta. Trzech z czterech lekarzy na L4
Jak podaje "Gazeta Wyborcza" aż trzech z czterech lekarzy pracujących na oddziale okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Formalnie oddział nie będzie funkcjonował do końca maja.

- Oddział okulistyczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie jest jedyny w mieście i okolicy
- Wspomniany oddział został zawieszony od 20 kwietnia do 31 maja – powodem są zwolnienia lekarskie pracujących tam trzech z czterech lekarzy
- W tej sprawie zainterweniowała radna Małgorzata Iżyńska, o czym wspomina "Gazeta Wyborcza"
- Z kolei jak podkreśla w rozmowie z "GW" dyrektor placówki, oddział zostanie przeorganizowany, zapewnił jednocześnie, że do końca maja szpital upora się z problemami
- W tym czasie pacjenci z poważnymi przypadkami będą odsyłani do Bytomia
W szpitalu wojewódzkim zamknęli okulistykę. Trzech z czterech lekarzy na L4
"Gazeta Wyborcza" przywołuje problem oddziału okulistycznego w częstochowskim szpitalu wojewódzkim. Okazuje się, że ze względu na problemy kadrowe oddział ten został zawieszony od 20 kwietnia do 31 maja. W poważnych przypadkach pacjenci będą odsyłani do Bytomia.
Jak wskazuje "GW", oburzona zawieszeniem oddziału jest radna Małgorzata Iżyńska, która napisała w tej sprawie interpelację do prezydenta Częstochowy. Radna podkreśliła, że to jedyny w mieście i okolicy oddział okulistyczny. Wyjaśniła, że zanim szpital na Tysiącleciu połączono z Parkitką, miasto miało dwie okulistyki, ale po scaleniu należących do samorządu wojewódzkiego szpitali w jeden, połączyły się równocześnie oddziały.
Dziennik przywołuje wypowiedź radnej z interpelacji, z której wynika, że dyrekcja szpitala razem z władzami województwa zapewniały o usprawnieniu obsługi pacjentów.
- Niestety, jak się okazuje dziś, efektem tych działań jest skutek odwrotny. Częstochowianie zostali pozbawieni opieki okulistycznej w ogóle! – zaalarmowała radna cytowana przez "GW".
Szpital wojewódzki zapowiada reorganizację
Radna Iżyńska oczekuje od prezydenta Częstochowy stanowczych kroków i ewentualnej interwencji m.in. u wojewody czy marszałka województwa. Jak wyjaśniła w interpelacji, w przypadku ostrego urazu ocz, mieszkańcy Częstochowy muszą szukać pomocy w innych miastach na Śląsku.
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Zbigniew Bajkowski powiedział "GW", że nie ma kto leczyć (3 z 4 lekarzy przebywa na zwolnieniu lekarskim). Dodał, że szpital musi przeorganizować oddział i prawdopodobnie zostanie sprowadzony dodatkowy personel.
Według zapowiedzi dyrektora, z wszystkimi problemami placówka upora się do 31 maja – relacjonuje "GW".
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (1)