Ogromne kolejki na test na koronawirusa. Godziny w tłumie i chłodzie. "Trzeba zmienić zasady"

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Twitter, tarnogorski.info10 listopada 2021 11:22

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a wraz z nią liczba wykonywanych testów. Tymczasem sieć zaczęły obiegać zdjęcia ogromnych kolejek do punktów, gdzie pobierane są wymazy. - Trzeba pilnie zmienić zasady potwierdzania COVID. Ludzie z gorączką i objawami grypopodobnymi NIE mogą stać godzinami w deszczu i na mrozie - komentuje Krzysztof Łanda.

Ogromne kolejki na test na koronawirusa. Zdj. ilustracyjne Fot. Shutterstock
  • Rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a wraz z nią liczba wykonywanych testów. Sieć zaczęły obiegać zdjęcia ogromnych kolejek do punktów, gdzie pobierane są wymazy
  • - Trzeba pilnie zmienić zasady potwierdzania COVID. Ludzie z gorączką i objawami grypopodobnymi NIE mogą stać godzinami w deszczy i na mrozie - komentuje Krzysztof Łanda
  • Dodajmy, że 10 listopada mamy kolejny rekord czwartej fali. Potwierdzono 18 550 nowych nowych zakażeń. Zmarło 269 pacjentów
  • Minionej doby wykonano 84 377 testów na koronawirusa, w tym 29 059 to zlecenia od lekarzy rodzinnych.

Ogromne kolejki na test na koronawirusa

Czwarta fala pandemii rozpędza się, rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a wraz z nią liczba wykonywanych testów. Sieć zaczęły obiegać zdjęcia ogromnych kolejek do punktów, w których wykonywane są testy. 

- Trzeba pilnie zmienić zasady potwierdzania COVID. PCR przy wysokiej fali jest nadczuły. Powinien być powszechny dostęp do wysokiej jakości testów antygenowych. Ludzie z gorączką i objawami grypopodobnymi NIE mogą stać godzinami w deszczu i na mrozie - komentuje na Twitterze Krzysztof Łanda ekspert BCC ds. systemów opieki zdrowotnej, prezes MedInvest Scanner, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w latach 2015-2017.

Komentarz dotyczy zdjęcia i artykułu portalu tarnogorski.info, który pokazał ogromna kolejkę na test w Bytomiu w woj. śląskim.

Portal cytuje jedną z kobiet, która utknęła w kolejce. - Tak wygląda w Bytomiu pobieranie wymazu na Covid…. SMS z godziną badania okazał się bzdurą. Takie rzeczy tylko w Bytomiu – napisała w mediach społecznościowych pani Judyta.

A także komentarze zbulwersowanych sprawą internautów. - Hipokryzja w pełnym tego słowa znaczeniu. Stać jak ciele w kolejce w deszczu i zimnie po to, aby dowiedzieć, że jest się chorym bezobjawowo, a w gratisie załapać anginę lub grypę – to następny z wpisów.

Czytaj również: Wlewy z wody utlenionej i witaminy C. Przychodnia leczy tak boreliozę, nowotwory i choroby oczu

Nowa tabela płac dla pielęgniarek, lekarzy, ratowników, diagnostów i fizjoterapeutów

Zobacz: Kibice przed meczem Polska-Węgry muszą ujawnić, czy się szczepili. Inaczej nici z biletów

Czwarta fala pandemii w natarciu

Dodajmy, że w środę, 10 listopada mamy kolejny rekord czwartej fali. Potwierdzono  18 550 nowych nowych zakażeń, najwięcej z województw mazowieckiego (3872), lubelskiego (1913) oraz śląskiego (1704). Zmarło 269 pacjentów.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia minionej doby wykonano 84 377 testów na koronawirusa, w tym 29 059 to zlecenia od lekarzy rodzinnych. 

W szpitalach zajętych jest 11 588 łóżek covidowych oraz 951 respiratorów.

 Sprawdź: Koronawirus. 10 listopada padł rekord zakażeń koronawirusem. Zmarło 269 osób

Kraska: w ciągu następnych 10 dni może być nawet 40 tys. zakażeń dziennie

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum