Ogniska koronawirusa w ponad 200 szkołach. Nauka zdalna albo hybrydowa

Autor: oprac. JKB • Źródło: Radio Zet, Twitter, Rynek Zdrowia21 września 2021 09:50

Ministerstwo Edukacji i Nauki na podstawie informacji od kuratorów oświaty, zaktualizowało dane dotyczące sytuacji w  szkołach i placówkach. Łącznie 200 placówek przeszło na tryb zdalny albo mieszany.

Resort edukacji przekazał informacje o funkcjonowaniu szkół w Polsce. Fot. PAP Marcin Bielecki
  • Rok szkolny 2021/2022 rozpoczął się w trybie stacjonarnym, ale w reżimie sanitarnym
  • Już od początku września wielokrotnie wspominano o przypadkach ognisk koronawirusa w szkołach i innych placówkach. Teraz Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o tym, w jakich trybach pracują placówki
  • Zgodnie z danymi, które MEiN otrzymało od kuratorów oświaty, ponad 200 placówek na całą Polskę przeszło w tryb zdalny lub hybrydowy
  • Stacjonarnie pracuje obecnie m.in. 14 291 szkół podstawowych (99,2 proc. wszystkich) oraz 7 744 szkół ponadpodstawowych (99,1 proc.)

Nauka zdalna i hybrydowa w szkołach. MEiN przekazało dane

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało za pośrednictwem Twittera dane dotyczące nauki stacjonarnej, zdalnej i hybrydowej w szkołach oraz pozostałych placówkach. Od 1 września uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2021/2022 stacjonarnie, ale w niektórych miejscach odnotowano ogniska zakażeń koronawirusem.

Resort edukacji otrzymał szczegółowe dane od kuratorów oświaty, a kuratorzy zaś zebrali informacje od dyrektorów poszczególnych placówek. W poniedziałek 20 września resort przekazał, że stacjonarnie funkcjonowało 15 407 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co łącznie stanowi 99,9 proc. wszystkich. Tylko 4 przedszkola pracowały zdalnie, natomiast 19 w trybie hybrydowym.

Z kolei stacjonarnie pracowało 14 291 szkół podstawowych (99,2 proc. wszystkich) oraz 7 744 szkół ponadpodstawowych (99,1 proc. wszystkich). Jedynie 2 szkoły podstawowe funkcjonowały zdalnie. W trybie hybrydowym pracowało 120 szkół podstawowych i 68 ponadpodstawowych.

Szkoły w trybie stacjonarnym:

  • przedszkola – 15 407 placówek (99,9 proc.);
  • szkoły podstawowe – 14 291 placówek (99,2 proc.);
  • szkoły ponadpodstawowe – 7 744 placówek (99,1 proc.).

Czytaj: Wytyczne MEiN. Powrót do szkół 2021 możliwy pod sanitarnym rygorem

Co w przypadku zakażeń COVID-19 w szkołach?

Zgodnie w wytycznymi wprowadzonymi przez resort edukacji, wszyscy pracownicy szkoły wraz z uczniami muszą stosować się do wprowadzonych wytycznych sanitarnych. Jeśli w konkretnej placówce zostaną odnotowane przypadki infekcji COVID-19, wówczas zostanie przeprowadzone dochodzenie epidemiologiczne.

W tej sytuacji dyrektor placówki po otrzymaniu odpowiednich opinii od powiatowego inspektora sanitarnego, może wprowadzić tryb zdalny albo hybrydowy.

Czytaj: Czwarta fala omija szkoły? Czarnek: 99,9 proc. uczniów uczy się w trybie stacjonarnym

Koronawirus w szkołach. Zakażenia w prawie 150 placówkach

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum