Oddział pediatrii został zamknięty. Mieszkańcy protestują

Autor: oprac. SzB • Źródło: Nasze Miasto, Rynek Zdrowia04 kwietnia 2022 15:41

Oddział pediatrii w szpitalu w Poddębicach przez najbliższe miesiące nie będzie działał. Powodem czynniki ekonomiczne.

Oddział pediatrii został zamknięty. Mieszkańcy protestują
Oddział pediatrii został zamknięty. Mieszkańcy protestują. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock
  • Oddział pediatrii w szpitalu w Poddębicach, przez najbliższe cztery miesiące będzie zamknięty. Powodem jest ekonomia - informuje portal poddebice.naszemiasto.pl
  • - Na samych pensjach szpital ma ponad 130 tysięcy złotych do tyłu. Komu mam zabrać, żeby to utrzymać? - pyta prezes Jan Krakowiak
  • Ostateczna decyzja, co do dalszej przyszłości oddziału nie została jeszcze podjęta. Mieszkańcy już protestują

 

Oddział pediatrii czasowo zamknięty. Powodem ekonomia

Oddział pediatrii w szpitalu w Poddębicach (woj. łódzkie) - co najmniej przez najbliższe cztery miesiące, licząc od 1 kwietnia - będzie zamknięty. Tę informację podał portal "poddebice.naszemiasto.pl". W związku z decyzją, protestują mieszkańcy (m.in. przed budynkiem Starostwa Powiatowego). Niezadowolenia nie kryją także pracownicy, którzy uważają, że decyzję podjęto tego w tajemnicy. 

Powodem zamknięcia mają być powody ekonomiczne. 

- Przypomnę, że nasza placówka działa jako spółka prawa handlowego. Gdybym celowo ją zadłużał, to zgodnie z przepisami kodeksu handlowego byłoby to odebrane jako działanie na szkodę spółki, za co grozi prokurator - informuje, na łamach portalu "poddebice.naszemiasto.pl", prezes Jan Krakowiak. 

- Ostatnia oferta płacowa złożona przez personel opiewała na 217 tysięcy złotych miesięcznie, a oddział wypracowuje 80 tysięcy złotych. Na samych pensjach szpital ma ponad 130 tysięcy złotych do tyłu. Komu mam zabrać, żeby to utrzymać? - dodaje. 

Piotr Majer, wicestarosta poddębicki, nie ukrywa, że obecna sytuacja oddziału pediatrii jest bardzo trudna.

- Trudno teraz powiedzieć jak się sprawa wyklaruje. Póki co nikt nie zostanie bez opieki. Pierwsza pomoc będzie udzielana, a w razie potrzeby mali pacjenci będą kierowani do najbliższych szpitali - przekazuje na łamach wspomnianego miejskiego portalu.

Ostateczna decyzja, co do dalszej przyszłości oddziału - jak czytamy w artykule - nie została jeszcze podjęta. 

- Niech pracownicy złożą ofertę płacową na 70 tys. zł, a nie ponad 200, działamy dalej. Albo pojawią się rozwiązania systemowe w skali całego kraju, które pozwolą na utrzymanie oddziałów pediatrii, bo to nie jest tylko problem Poddębic - podkreśla prezes Jan Krakowiak. 
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum