Od 27 stycznia nauka zdalna. Czarnek podał szczegóły

Autorzy: PAP; oprac. JPP • Źródło: PAP25 stycznia 2022 19:00

Od czwartku, 27 stycznia, do szkół wraca nauka zdalna. Minister edukacji Przemysław Czarnek podał we wtorek, 25 stycznia, szczegóły. W trybie zdalnym będą się uczyli uczniowie klas V do VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich.

Od 27 stycznia nauka zdalna. Czarnek podał szczegóły
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas dzisiejszej konferencji prasowej Fot. PAP/Tomasz Gzell
  • Nauka zdalna wraca do szkół. Od czwartku, 27 stycznia, w trybie zdalnym będą się uczyli uczniowie klas V do VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich
  • Przedszkola, zerówki, a także klasy I-IV w szkołach podstawowych będą kontynuować naukę stacjonarną
  • Nauka zdalna w szkołach potrwa - jak zapowiedział minister edukacji - do końca ferii czyli do 27 lutego
  • To jak mówił Przemysław Czarnek odpowiedź na apele służb sanitarnych. Dodał, że jutro w sprawie zostanie podpisane rozporządzenie

Od 27 stycznia nauka zdalna. Czarnek podał szczegóły

Nauka zdalna wraca do szkół. Od czwartku, 27 stycznia, w trybie zdalnym będą się uczyli uczniowie klas V do VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Decyzję w tej sprawie ogłoszono 25 stycznia.

- Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych - powiedział we wtorek, 25 stycznia, szef MEiN Przemysław Czarnek.

- Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych - zapowiedział minister Czarnek.

 "Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego wrócimy do nauki stacjonarnej"

O szczegółach tej decyzji minister Przemysław Czarnek mówił na konferencji prasowej w Sejmie. Przyznał, że resort jest zmuszony ograniczyć naukę stacjonarną uczniów w związku ze wzrostem fali zachorowań na COVID-19.

- W praktyce oznacza to dla większości uczniów nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach przypadają na okres lutego. Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo - jak przewidujemy - ten szczyt piątej fali będzie przypadał za dwa, trzy tygodnie - powiedział Czarnek.

Wyjaśnił, że przedszkola, zerówki, a także klasy I-IV w szkołach podstawowych będą kontynuować naukę stacjonarną.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum