Od 15 listopada lockdown dla niezaszczepionych w Austrii

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP15 listopada 2021 07:10

Od 15 listopada radykalne zaostrzenie restrykcji w Austrii. Chodzi o lockdown dla osób niezaszczepionych. Osoby, które nie mają szczepienia na COVID-19, będą mogły opuszczać domy tylko w wyjątkowych wypadkach.

Od 15 listopada lockdown dla niezaszczepionych w Austrii Fot. AdobeStock
  • Od 15 listopada w Austrii obowiązuje lockdown dla osób niezaszczepionych. Na razie restrykcje będą obowiązywały 10 dni
  • Oznacza to, że osoby, które nie mają szczepienia na COVID-19, będą mogły opuszczać domy tylko w wyjątkowych wypadkach takich jak zakupy artykułów codziennego użytku, wyjście do pracy lub wizyta u lekarza.
  • Decyzję podjęto ze względu na utrzymującą się wysoką liczbę zachorowań na Covid- 19 

Od 15 listopada lockdown dla niezaszczepionych w Austrii. Co to oznacza?

Decyzję w tej sprawie podjęli kanclerz federalny Alexander Schallenberg i szefowie rządów krajów związkowych - informuje telewizja ARD.

W ramach walki z czwartą falą pandemii koronawirusa, od jutra w Austrii obowiązywać będzie lockdown dla osób nieszczepionych, początkowo przez dziesięć dni.

Osoby, które nie zostały zaszczepione, będą mogły opuszczać dom lub mieszkanie tylko z ważnych powodów, takich jak zakupy artykułów codziennego użytku, wyjście do pracy lub wizyta u lekarza. Problem dotyczy około dwóch milionów ludzi - około jednej czwartej populacji.

Czytaj również: Galerie handlowe w lockdownie otwarte dla zaszczepionych. Tak rekomenduje ZPPHiU

Rewolucja w zwolnieniach lekarskich. L4 na wypalenie zawodowe

Lockdown w Austrii nie dotyczy uczniów

Celem jest zwiększenie gotowości do szczepień i zmniejszenie liczby kontaktów społecznych o około 30 procent, powiedział minister zdrowia Wolfgang Mueckstein. Osoby zaszczepione, dzieci poniżej dwunastego roku życia i osoby, które wyleczyły się z infekcji w ciągu ostatnich 180 dni są zwolnione z ograniczeń.

Blokada nie dotyczy również uczniów, powiedział Schallenberg, odnosząc się do faktu, że kilka testów na obecność koronawirusa tygodniowo jest już w szkołach normą.

Przestrzeganie rozporządzenia ma być sprawdzana poprzez kontrole wyrywkowe.

Siedmiodniowa zachorowalność na 100 000 mieszkańców wzrosła w Austrii do poziomu około 815. Szczególnie dotknięte są prowincje Salzburg i Górna Austria, gdzie wartość współczynnika zachorowalności wynosi w każdym przypadku około 1300.

Sprawdź: Absurdy na kwarantannie. W szkole przepisy nie obowiązują, w zakładach pracy tak

Pielęgniarka, ratownik i dietetyk będą asystować przy operacjach. Nowy zawód medyczny przesądzony

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum