Od 1 września na IKP zobaczymy szczepienia przeciw grypie

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP01 września 2021 05:40

Zmiany w rejestracji szczepień przeciwko grypie. Od 1 września  będą odnotowywane w e-Karcie Szczepień i widoczne na IKP, czyli Internetowym Koncie Pacjenta.

Szczepienia przeciw grypie w IKO Fot. Shutterstock
  • Szczepienia przeciw grypie trafią do Internetowego Konta Pacjenta
  • Dotąd e-Karta Szczepień umożliwiała odnotowanie jedynie szczepienia przeciw COVID-19
  • Od 1 września Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w rejestracji w szczepień przeciw grypie

Szczepienia przeciw grypie. Od 1 września zaświadczenie o szczepieniu w IKP

Od 1 września 2021 r. w aplikacji gabinet.gov.pl zostanie udostępniona kolejna funkcjonalność e-Karty Szczepień, umożliwiająca potwierdzenie, w elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta, wykonania szczepienia przeciw grypie.

Ministerstwo Zdrowia w wyjaśnieniach wskazało, że na podstawie wpisu do e-Karty Szczepień zostanie wystawione elektroniczne zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciw grypie, widoczne w Internetowym Koncie Pacjenta osoby poddanej szczepieniu lub w IKP opiekuna ustawowego.

Resort zaznacza, że nie trzeba posiadać e-skierowania aby dokonać wpisu do e-Karty Szczepień. E-Karta Szczepień może zostać założona przy realizacji szczepienia przeciw grypie.

Rejestracja szczepienia przeciw grypie w e-Karcie Szczepień

Co ważne, rejestracji w e-Karcie Szczepień podlega zarówno szczepienie sfinansowane ze środków z NFZ, jak i prywatnych. Rejestracja szczepienia w e-Karcie Szczepień jest możliwa bez względu na rodzaj finasowania świadczenia i jego źródło.

Wpis do e-Karty Szczepień zapewnia bezpieczny dostęp do bieżącej informacji o wykonanych szczepieniach przeciw COVID-19 i grypie dla osoby szczepionej, jak i osób uprawnionych z personelu medycznego.

MZ podnosi, że wpis do e-Karty Szczepień będzie stanowił podstawę dla świadczeniodawcy do rozliczenia udzielonych świadczeń, w przypadku szczepień wykonywanych w ramach zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum