Od 1 stycznia wchodzi nowa sieć szpitali. W wykazie 585 placówek

Autor: JPP • Źródło: NFZ23 grudnia 2022 11:10

23 grudnia na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano zarządzenie w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Chodzi o nową sieć szpitali.

Od 1 stycznia wchodzi nowa sieć szpitali. W wykazie 585 placówek
Od 1 stycznia wchodzi nowa sieć szpitali. W wykazie 585 placówek Fot. AdobeStock

 

Od 1 stycznia wchodzi nowa sieć szpitali. W wykazie 585 placówek

23 grudnia na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano zarządzenie w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Zgodnie z ustawą z dnia 24 lutego 2022 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, która przedłużyła o kolejne 6 miesięcy - do 31 grudnia 2022 r. okres obowiązywania aktualnych wykazów świadczeniodawców zakwalifikowanych do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), konieczne stało się przeprowadzanie kolejnej kwalifikacji świadczeniodawców do tego systemu na dotychczasowych warunkach określonych w ustawie o świadczeniach i rozporządzeniach wykonawczych - przypomina w uzasadnieniu NFZ.

Jak dodaje w BIP Oddziałów Wojewódzkich Funduszu  zostały opublikowane nowe wykazy świadczeniodawców zakwalifikowanych do sieci szpitali. W wykazie, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2023 do 30 czerwca 2027 znalazło się 585 zakładów lecznicych.

W związku z powyższym - jak argumentuje NFZ - zaistniała konieczność opracowania nowego zarządzenia w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze