Od 1 stycznia szpital zawiesi pediatrię. Powodem brak lekarzy

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP01 grudnia 2022 08:30

Brak lekarzy jest powodem decyzji o zawieszeniu od 1 stycznia oddziału pediatrycznego w Szpitalu Śląskim. Przerwa w działalności ma potrwać trzy miesiąca.

Od 1 stycznia szpital zawiesi pediatrię. Powodem brak lekarzy
Od 1 stycznia szpital zawiesi pediatrię. Powodem brak lekarzy. Zdj. ilustracyjne Fot. Shutterstock

 

Od 1 stycznia szpital zawiesi pediatrię. Powodem brak lekarzy

Szpital Śląski w Cieszynie wystąpił w środę, 30 listopada, do wojewody śląskiego o zgodę na czasowe zawieszenie działalności leczniczej oddziału pediatrycznego. Dotyczy to okresu od 1 stycznia do 31 marca przyszłego roku - zakomunikowała w środę dyrekcja placówki.

Rzecznik placówki Ewa Herman uzasadniła decyzję dyrekcji "brakiem odpowiedniej - zgodnie z warunkami udzielania świadczeń zdrowotnych na oddziale pediatrycznym - liczby lekarzy pediatrów, a tym samym brakiem możliwości zapewnienia małoletnim pacjentom całodobowej opieki".

Dyrektor Czesław Płygawko wskazał w komunikacie, że najbliższe szpitale, w których pacjenci mogliby znaleźć pomoc, to: "pediatryk" w Bielsku-Białej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach.

Cieszyński szpital zawiesił działania pediatrii już w ubiegłym roku, od 1 do 24 sierpnia. Wówczas placówka także uzasadniała to "brakiem personelu medycznego".

Szpital Śląski w Cieszynie jest prowadzony przez starostwo. Ma 20 oddziałów, blok operacyjny i stację dializ.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze