Obostrzenia. Wiadomo co znajdzie się w projekcie zmian rozporządzenia

Autor: oprac. PG • Źródło: PAP03 czerwca 2021 13:14

Zgodnie z rządową informacją, w projekcie zmian rozporządzenia ws. obostrzeń epidemicznych, znajdą się zapisy m.in. umożliwiające prowadzenia działalności związanej z organizacją targów i konferencji.

Obostrzenia. Wiadomo co znajdzie się w projekcie zmian rozporządzenia
Od 6 do 25 czerwca zostaje przedłużony obowiązujący reżim sanitarny/ Foto: PAP/Tomasz Gzell
  • Projekt zmian dotyczy m.in. prowadzenia działalności związanej z organizacją targów i konferencji 
  • Umożliwia zwiększenie do 150 osób limitu uczestników zgromadzeń i dopuszcza do szczepień dzieci powyżej 12. roku życia
  • W Biuletynie KPRM opublikowano informację o projekcie zmian rozporządzenia, nie ma jeszcze tekstu projektu

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w środę, że od 6 do 25 czerwca zostaje przedłużony obowiązujący reżim sanitarny. Jednak część obostrzeń zostanie poluzowanych i przywrócona zostanie m.in. możliwości organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Co znajdzie się w projekcie zmian rozporządzenia?

W Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu, opublikowano informację o projekcie zmian rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nie ma jeszcze tekstu projektu.

Jak czytamy na rządowej stronie, w projekcie zmian przewiduje się przedłużenie aktualnie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów do 25 czerwca br.

Ponadto mają zostać wprowadzone regulacje umożliwiające prowadzenie działalności związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje i spotkania.

Otwarte mają zostać pokoje zagadek, domy strachu oraz miejsca do tańczenia. Będzie można także prowadzić działalność w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Otwarte mają zostać także sale zabaw w placówkach handlowych.

 

W informacji w Biuletynie KPRM podano, że projekt rozporządzenie będzie zakładał zwiększenie limitów: dotyczących liczby osób (z 50 do 150) mogących brać udział w spotkaniach lub zgromadzeniach i obowiązujących w środkach transportu.

Zmiany mają zakładać także wprowadzenie regulacji umożliwiających przekazywanie Narodowemu Funduszowi Zdrowia danych osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, w celu informowania tych osób o możliwości poddania się szczepieniu.

Ponadto - jak podano - celem projektu rozporządzenia ma być dopuszczenie do szczepienia przeciwko COVID-19 osób, które ukończyły 12. rok życia.

Jak czytamy na rządowej stronie, projekt rozporządzenia opracowany przez Ministerstwo Zdrowia ma na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum