OZZRM pokazał, ile od 1 października zarobią ratownicy

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, OZZRM26 września 2021 07:00

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych pokazał w mediach społecznościowych, o ile wzrośnie wynagrodzenie członków ZRM od 1 października. To jak uściśla OZZRM "propozycja wyliczeń dyrektora MediTrans"

OZZRM pokazał, ile od 1 października zarobią ratownicy
Ratownicy medyczni podczas czerwcowych protestów w Warszawie Fot. PAP/ Darek Delmanowicz
 • Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych pokazał w mediach społecznościowych, o ile wzrośnie wynagrodzenie ratowników ZRM od 1 października
 • Podwyżki mają być wynikiem obiecanego przez Ministerstwo Zdrowia dodatku wyjazdowego. To jak uściśla OZZRM "propozycja wyliczeń dyrektora MediTrans"
 • Dodatek wyjazdowy to zasadniczy element porozumienia, jaki część ratowników medycznych podpisała z resortem zdrowia w ubiegłym tygodniu

O ile więcej od 1 października zarobią ratownicy?

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych pokazał na Facebooku, o ile wzrośnie wynagrodzenie ratowników ZRM od 1 października. To jak uściśla OZZRM "propozycja wyliczeń dyrektora MediTrans".

- W związku z podpisanym w dniu 21 września porozumieniem trójstronnym pomiędzy Ministerstwem Zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych oraz Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SPZOZ, w którym minister zdrowia zobowiązał się do zwiększenia od 1 października 2021 członkom ZRM wynagrodzenia zasadniczego, albo godzinnej stawki w przypadku umówi cywilno-prawnych o 30 proc. z tytułu dodatku wyjazdowego – czytamy w piśmie.

Wynika z niego, że kierowca, ratownik medyczny, który dziś zarabia 3 780 zł od 1 października będzie miał 4 914 zł brutto. Natomiast kierowca z pensją 4190 zł otrzyma po 1 października 5 447 zł brutto.

Wzrosną też wynagrodzenia na umowach cywilno-prawnych. Stawka obecna, czyli 45 zł za godzinę od 1 października będzie wynosić 58,5 zł.

OZZRM.jpg
OZZRM.jpg

Sprawdź: Dodatek wyjazdowy dla ratowników. Ile zarobią? To tym MZ przekonało część protestujących

Piotr Dymon. To on dogadał się z MZ. "Nie jestem najbardziej lubianym ratownikiem. Trudno"

Porozumienie ratowników z MZ wywołało burzę

Przypomnijmy: porozumienie pomiędzy Ministrem Zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych oraz Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ zostało podpisane 21 września.

Zawiera ono siedem punktów. Wśród nich dwa najważniejsze to te o dodatkach wyjazdowych oraz o zakończeniu akcji protestacyjnej.

Porozumienie wywołało burzę w środowisku. Część ratowników - w tym ci protestujący w Białym Miasteczku przed KPRM - stwierdziła, że nie ma z porozumieniem nic wspólnego, a protest nadal trwa. 

- Nie zgadzamy się na zawarte wczoraj porozumienie, dotyczy one części zrzeszonych ratowników, duża cześć ratowników medycznych została w nich pominięta, np osoby pracujące na SORac - mówili na konferencji prasowej.

Czytaj więcej: Ratownicy z Białego Miasteczka do ministra: nie ma porozumienia. Protest trwa

Ratownicy wydali oświadczenie. Jest o dodatkach wyjazdowych, SOR-ach i zawodzie ratownika

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze