KR/Rynek Zdrowia | 18-11-2011 14:29

OZZPiP: przed ministrem stoją wielkie wyzwania

Iwona Borchulska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, oczekuje, że nowy minister zdrowia zajmie się dopracowaniem zasad funkcjonowania zawodu pielęgniarek i położnych w systemie NFZ.

W opinii przewodniczącej OZZPiP, przed nowym ministrem zdrowia stoją wielkie wyzwania w tej kadencji.

- Oczekujemy, że niezwłocznie zajmie się problemami, które nadal istnieją w ochronie zdrowia: korupcją, nepotyzmem oraz brakiem konkretnych zasad funkcjonowania zawodu pielęgniarek i położnych w systemie NFZ - informuje portal rynekzdrowia.pl Iwona Borchulska.

Związek spodziewa się też, że rozporządzenia dotyczące świadczeń gwarantowanych wydawane przez Ministra Zdrowia, prócz wymogów sprzętowych i lokalowych będą miały zawarte wymogi dotyczące ilości kadry medycznej, w tym pielęgniarek i położnych, a co za tym idzie, zapewnią bezpieczeństwo oraz zadowolenie chorych.

Co do samej osoby ministra zdrowia, Iwona Borchulska wskazuje, że Bartosz Arłukowicz jest posłem znanym m.in. z Sejmowej komisji zdrowia.

- Doświadczenie w pracach komisji zdrowia pozwoli na zajęcie się problemami już mu znanymi, a nie rozpoczynanie prac od podstaw - uważa przewodnicząca OZZPiP.