OZZL żąda odwołania Niedzielskiego. Powód? "Minister zdrowia nie szanuje lekarzy". Wniosek trafi do premiera

Autor: oprac. IB • Źródło: OZZL/Rynek Zdrowia29 czerwca 2021 13:06

ZK OZZL wystąpi z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowanie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zarząd związku podjął uchwałę w tej sprawie.

OZZL żąda odwołania Niedzielskiego. Powód? "Minister zdrowia nie szanuje lekarzy". Wniosek trafi do premiera
Przewodniczący ZK OZZL Krzysztof Bukiel Fot. PTWP
 • Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy przyjął uchwałę, w której negatywnie ocenia pracę obecnego ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego
 • Wyraża w niej wotum nieufności wobec ministra i zwraca się z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Niedzielskiego z zajmowanego stanowiska
 • ZK OZZL zapowiada, że zwróci się do innych organizacji związkowych i samorządowych zawodów medycznych o wystąpienie z podobnym wnioskiem
 • Głównym powodem wniosku o odwołanie Adama Niedzielskiego ma być jego postawa podczas prowadzenia rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poinformował we wtorek, że na swoim ostatnim posiedzeniu przyjął, w formie uchwały, stanowisko wyrażające negatywną ocenę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Będzie wniosek do premiera w sprawie odwołania Niedzielskiego

Uchwała dotyczy "wotum nieufności” OZZL wobec ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i wniosku OZZL do Premiera RP o odwołanie go z zajmowanego stanowiska ministra.

ZK OZZL zapowiada, że zwróci się do innych organizacji związkowych i samorządowych zawodów medycznych o wystąpienie z podobnym wnioskiem o odwołanie obecnego ministra zdrowia.

"Minister zdrowia nie szanuje lekarzy, ani organizacji, które ich reprezentują"

Jak wyjaśnia ZK OZZL, głównym powodem wniosku o odwołanie Adama Niedzielskiego jest jego postawa i zachowanie prezentowane podczas prowadzenia rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych.

W ocenie Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy postawa ta i konkretne działania oznaczały: brak poszanowania dla lekarzy, dla organizacji reprezentujących lekarzy, lekceważenie ich stanowiska w sprawach dotyczących warunków pracy i płacy lekarzy oraz dezinformacja, prezentowana w mediach i w parlamencie, dotycząca wynagrodzeń lekarskich i procesu konsultacji rządowego projektu tej ustawy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze