OZZL żąda odwołania Niedzielskiego. Powód? "Minister zdrowia nie szanuje lekarzy". Wniosek trafi do premiera
ZK OZZL wystąpi z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowanie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zarząd związku podjął uchwałę w tej sprawie.

- Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy przyjął uchwałę, w której negatywnie ocenia pracę obecnego ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego
- Wyraża w niej wotum nieufności wobec ministra i zwraca się z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Niedzielskiego z zajmowanego stanowiska
- ZK OZZL zapowiada, że zwróci się do innych organizacji związkowych i samorządowych zawodów medycznych o wystąpienie z podobnym wnioskiem
- Głównym powodem wniosku o odwołanie Adama Niedzielskiego ma być jego postawa podczas prowadzenia rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych
Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poinformował we wtorek, że na swoim ostatnim posiedzeniu przyjął, w formie uchwały, stanowisko wyrażające negatywną ocenę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
Będzie wniosek do premiera w sprawie odwołania Niedzielskiego
Uchwała dotyczy "wotum nieufności” OZZL wobec ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i wniosku OZZL do Premiera RP o odwołanie go z zajmowanego stanowiska ministra.
ZK OZZL zapowiada, że zwróci się do innych organizacji związkowych i samorządowych zawodów medycznych o wystąpienie z podobnym wnioskiem o odwołanie obecnego ministra zdrowia.
"Minister zdrowia nie szanuje lekarzy, ani organizacji, które ich reprezentują"
Jak wyjaśnia ZK OZZL, głównym powodem wniosku o odwołanie Adama Niedzielskiego jest jego postawa i zachowanie prezentowane podczas prowadzenia rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych.
W ocenie Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy postawa ta i konkretne działania oznaczały: brak poszanowania dla lekarzy, dla organizacji reprezentujących lekarzy, lekceważenie ich stanowiska w sprawach dotyczących warunków pracy i płacy lekarzy oraz dezinformacja, prezentowana w mediach i w parlamencie, dotycząca wynagrodzeń lekarskich i procesu konsultacji rządowego projektu tej ustawy.
ZOBACZ KOMENTARZE (2)