OZZL o swoim udziale w dniach protestu

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 02 września 2013 12:23

Zarząd Krajowy OZZL poinformował, że Związek weźmie udział w dniach protestu 11-14 września 2013 r, organizowanych przez trzy centrale związkowe: NSZZ Solidarność, OPZZ, Forum ZZ. OZZL nie należy do żadnej z tych centrali, ale został zaproszony do udziału w proteście przez organizatorów i zaproszenie to przyjął.

OZZL o swoim udziale w dniach protestu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedstawiciele OZZL wezmą udział - przede wszystkim - w manifestacji przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w dniu 11 września (tzw. dzień branżowy protestu) oraz w debacie na temat służby zdrowia w dniu 12 września br.

"Mimo iż wizja kształtu systemu opieki zdrowotnej proponowana przez OZZL różni się od proponowanej przez wiele innych związków zawodowych, to łączy je krytyczna ocena działań i zaniechań rządu w dziedzinie opieki zdrowotnej" - czytamy w komunikacie na stronie OZZL.

OZZL wskazuje na "szczególnie dramatycznie niskie nakłady publiczne na lecznictwo w stosunku do deklarowanego przez rząd koszyka świadczeń gwarantowanych, co jest przyczyną m.in. administracyjnej reglamentacji świadczeń, kolejek do leczenia, zadłużania się szpitali, zbyt niskiej wyceny świadczeń przez NFZ, selekcji chorych zgodnie z opłacalnością ich leczenia, nadmiernej redukcji personelu medycznego oraz wyzysku ekonomicznego pracowników służby zdrowia".

OZZL krytykuje również przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego bez zmiany sposobu i wielkości finansowania świadczeń szpitalnych.

„Także wiele innych (ogólnozwiązkowych) haseł dni protestu znajduje poparcie OZZL, jak: - sprzeciw wobec wprowadzenia tzw. elastycznego czasu pracy (co pozwala na zmuszanie pracowników do niewolniczej pracy przez wiele miesięcy bez przerwy), wydłużenie wieku emerytalnego bez podjęcia jakichkolwiek innych prób rozwiązania problemu, Kompletny brak dialogu społecznego między rządem, a związkami zawodowymi i innymi organizacjami społecznymi" - czytamy w informacji OZZL.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze