OZZL o "aroganckiej postawie resortu zdrowia"

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2013 15:16

Według Zarządu Krajowego OZZL, problem aroganckiej postawy resortu zdrowia wobec tzw. partnerów społecznych ma szerszy zasięg i dotyczy również m. in. relacji Ministerstwa Zdrowia z związkiem lekarzy.

OZZL o "aroganckiej postawie resortu zdrowia"
Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy nawiązał do niedawnego stwierdzenia Jerzego Owsiaka o braku właściwych relacji  między Ministerstwem Zdrowia a Fundacją WOŚP. Stwierdza przy tym, że problem aroganckiej postawy Ministerstwa Zdrowia wobec  tzw. partnerów społecznych ma znacznie szerszy zasięg i dotyczy również m. innymi relacji resortu zdrowia z OZZL.

''Żaden z przedstawionych przez OZZL postulatów nie został przez ministerstwo poważnie potraktowany, ani merytorycznie oceniony. Jeżeli jakikolwiek z nich doczekał się realizacji, to nastąpiło to wyłącznie  w wyniku gwałtownej akcji protestacyjnej lekarzy. Odpowiedzi ministerstwa na propozycje OZZL mają charakter wyłącznie zdawkowy i służą zaledwie wypełnieniu formalnych wymogów udzielania odpowiedzi przez administrację państwową'' - pisze Krzysztof Bukiel, przewodniczący zarządu krajowego związku.

OZZL ocenia, że wygląda to tak, jakby Ministerstwo Zdrowia nie było w ogóle zdolne do podjęcia merytorycznej dyskusji w sprawach dotyczących realnych problemów polskiej, publicznej służby zdrowia.
 
"Oczekujemy, że Premier Rządu RP, podobnie jak zadeklarował, iż zainteresuje się powodem braku właściwych relacji Ministerstwa Zdrowia z Fundacją WOŚP, zbada też przyczyny niewłaściwej postawy ministerstwa wobec innych partnerów społecznych, w tym OZZL. Chyba, że takie zachowanie Ministerstwa Zdrowia ma przyzwolenie samego Premiera" - czytamy dalej w komunikacie.

Więcej: www.ozzl.org.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum