OZZL: minister zdrowia celowo wprowadza w błąd ws. żądań lekarzy rezydentów

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 03 października 2017 14:23

Biuro Zarządu Krajowego OZZL wydało oświadczenie, w którym w stanowczych słowach krytykuje stanowisko ministra zdrowia ws. celów protestu lekarzy rezydentów.

OZZL: minister zdrowia celowo wprowadza w błąd ws. żądań lekarzy rezydentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Zarząd Krajowy OZZL protestuje przeciwko manipulacji, jakiej dopuścił się minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który w swoich wypowiedziach w dniu wczorajszym sugerował, jakoby protest lekarzy rezydentów i innych pracowników medycznych odbywał się wyłącznie pod hasłem podwyżek płac dla lekarzy rezydentów" - czytamy w stanowisku OZZL.

"Protestujący publicznie przedstawili swoje postulaty, których zasadniczym przesłaniem jest kompleksowa naprawa systemu ochrony zdrowia, w tym zwłaszcza zwiększenie nakładów na lecznictwo, aby możliwa stała się likwidacja: kolejek do leczenia i diagnostyki, niedoboru personelu medycznego, nadmiernej biurokracji w służbie zdrowia oraz poprawa warunków pracy i płacy wszystkich pracowników medycznych".

"W ocenie OZZL minister zdrowia świadomie i celowo wprowadza w błąd społeczeństwo co do faktycznych żądań protestujących, żeby ich zohydzić w oczach zwykłych ludzi i uciec od odpowiedzi na niewygodne dla siebie postulaty. Jeśli premier rządu RP w ocenie publicznej ochrony zdrowia opiera się jedynie na słowach ministra Radziwiłła, to obawiamy się, że nie ma świadomości jak zła jest sytuacja w tej dziedzinie i jak pozorne są reformy wprowadzone przez ministra" - pisze Zarząd Krajowy. 

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze