OZZL: jeśli minister Zembala jest przeciwny strajkom powinien...

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2015 12:28

Zarząd Krajowy OZZL z zadowoleniem przyjął informację, że strajk pielęgniarek w Wyszkowie zakończył się m.in. podwyżkami płac. Wskazuje przy tym, że strajk jest póki co jedyną metodą poprawy warunków pracy.

OZZL: jeśli minister Zembala jest przeciwny strajkom powinien...

Jak pisze w oświadczeniu wystosowanym w poniedziałek (22 czerwca) Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu, ten strajk udowodnił, że nie ma innej niż strajk (albo grupowe, zorganizowane, zwolnienie się z pracy) metody poprawy warunków pracy i płacy dla lekarzy, pielęgniarek, techników i innych pracowników medycznych.

 ''Nie ma bowiem w systemie publicznej ochrony zdrowia w Polsce żadnych ''pokojowych'', cywilizowanych metod negocjowania warunków płacy i pracy. Żadna też inna i łagodniejsza niż strajk metoda protestu nie jest poważni traktowana przez dyrektorów szpitali i (...) rządzących'' - zwraca uwagę Bukiel.

Wskazał, że wobec powyższego, jeżeli ''nowy minister zdrowia jest przeciwny strajkom, a jednocześnie nie chce traktowania personelu medycznego jak pozbawionych praw niewolników, powinien wprowadzić w życie jakąś formę grupowych negocjacji dotyczących warunków pracy i płacy personelu medycznego''.

Wezwał też ministra zdrowia do podjęcia na szczeblu krajowym negocjacji ogólnopolskiego układu zbiorowego pracy dla pracowników służby zdrowia. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum