OZZL: głównym postulatem lekarzy nadal jest wzrost nakładów na zdrowie

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2018 11:52

W związku ze spotkaniem ministra zdrowia z przedstawicielami lekarzy, które ma się odbyć 19 stycznia, Zarząd Krajowy OZZL przypomina, że nadal zasadniczym postulatem lekarzy jest zwiększenie finansowania służby zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w ciągu 2-3 lat.

Fot. archiwum

Jak czytamy w oświadczeniu OZZL, "(...) zasadniczym postulatem lekarzy, wyrażonym dobitnie zwłaszcza podczas ostatniego protestu głodowego, jest doprowadzenie do równowagi między nakładami na publiczną ochronę zdrowia a zakresem świadczeń refundowanych".

OZZL przypomina że bez zwiększenia finansowania publicznej ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w ciągu 2-3 lat "zajmowanie się innymi, szczegółowymi sprawami jest bezprzedmiotowe". 

"Mamy nadzieję, że pan minister Łukasz Szumowski ma tego świadomość i nie będzie próbował dyskredytować lekarzy, jeśli ponownie postawią ten warunek" - czytamy w oświadczeniu.

Lekarze konstatują, że "jeżeli pan minister nie ma kompetencji do takich rozmów, OZZL oczekuje bezzwłocznego przystąpienia do rozmów pana premiera Mateusza Morawieckiego".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum