OZZL: działanie NFZ wyrzuca tysiące lekarzy poza system

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2014 12:52

Przewodniczący zarządu OZZL pisze list do prezesa NFZ, w którym zwraca uwagę na problem, który polega na ''wyrzuceniu'' poza system publicznej ochrony zdrowia wielu tysięcy lekarzy.

OZZL: działanie NFZ wyrzuca tysiące lekarzy poza system

Krzysztof Bukiel, przewodniczący zarządu OZZL, zwraca uwagę, że konsekwencją tego jest z jednej strony pozbawienie tych lekarzy możliwości pracy i zarobkowania, z drugiej - istotne wydłużenie kolejek do lekarzy w publicznej ochronie zdrowia.

Jak wyjaśnia, problem dotyczy lekarzy z tzw. pierwszym stopniem specjalizacji (''jedynkowiczów''), którzy pracowali w poradniach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej mających kontrakt z NFZ. Zostali oni - w ogromnej części - wyeliminowani z tej pracy wskutek zmienionych w roku 2011 kryteriów oceny ofert przez NFZ w postępowaniu konkursowym w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w części dotyczącej AOS.

''Działania prezesa NFZ (poprzedników obecnego prezesa) doprowadziły do tego, że wiele tysięcy lekarzy pracujących w poradniach specjalistycznych finansowanych przez NFZ już tam nie pracuje. Dla nich jest to dramat (niezawinionej i nieuzasadnionej merytorycznie) utraty pracy, dla pacjentów oznacza pogorszenie dostępu do lekarzy, których jest po prostu znacznie mniej'' - pisze Bukiel.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum