OZZL do premiera ws. spotkania z reprezentacją środowisk medycznych

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2018 11:34

Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel skierował w środę (13 lutego) list do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o spotkanie z reprezentantami środowisk medycznych.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel Fot. PTWP

"Wszyscy, jak sądzę, mamy świadomość, że podpisane porozumienie nie rozwiązuje żadnego z głównych problemów publicznej ochrony zdrowia w Polsce, a jego znaczenie polega przede wszystkim na publicznym wyrażeniu zaufania stron konfliktu do siebie wzajemnie. (...) Ciągle czekamy na rozwiązania, na stworzenie kompleksowego programu naprawy publicznej ochrony zdrowia, który uwzględni uzasadnione oczekiwania wszystkich zainteresowanych stron: pacjentów, pracowników medycznych, podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych, państwa" - napisał w liście do premiera Krzysztof Bukiel.

"Liczymy na to, że program taki - zgodnie z tym, co zapowiadał minister zdrowia - zostanie wypracowany w najbliższym czasie, w szerokiej dyskusji z udziałem wszystkich interesariuszy systemu i będzie stworzony bez narzuconych z góry ograniczeń" - dodał.

"Pierwszym i niezbędnym potwierdzeniem wiarygodności obietnic ministra Szumowskiego, złożonych przedstawicielom PR OZZL byłoby (...) spotkanie Pana Premiera z reprezentacją środowisk medycznych. Miałby Pan możliwość bezpośredniego zapoznania się z oczekiwaniami i stanowiskiem różnych uczestników systemu publicznej ochrony zdrowia. Mógłby też Pan osobiście potwierdzić zapowiedzi przedstawione przez ministra zdrowia. Dlatego proszę Pana o takie spotkanie” - czytamy w liście.

"Pracownicy ochrony zdrowia, dyrektorzy szpitali, a także wszystkie inne osoby zatroskane o stan publicznego lecznictwa nie mogą zrozumieć jak to jest, że - z jednej strony - powtarza Pan wielokrotnie, iż ochrona zdrowia jest priorytetem Pana rządu, a z drugiej, nie potrafi Pan znaleźć czasu aby bezpośrednio zapoznać się z bolączkami tych, którzy codziennie zmagają się z problemami, za które odpowiada rząd i które - Pana rząd - deklaruje rozwiązać” - podsumowuje przewodniczący OZZL.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum