OZZL do premier Kopacz: musimy porozmawiać o problemach ochrony zdrowia

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2014 15:14

Zarząd Krajowy OZZL poinformował, że wysłał w czwartek (6 listopada) pismo do premier Ewy Kopacz z prośbą o spotkanie. Celem spotkania ma być przedstawienie przez związek najbardziej pilnych problemów dotyczących wykonywania zawodu lekarza w Polsce i funkcjonowania publicznej ochrony zdrowia oraz propozycji ich rozwiązań.

 


OZZL do premier Kopacz: musimy porozmawiać o problemach ochrony zdrowia

Występując z prośbą o spotkanie OZZL powołał się na deklaracje, jakie Ewa Kopacz składa od pierwszych dni pełnienia funkcji Prezesa Rady Ministrów - o konieczności porzucenia jałowych kłótni i zastąpienia ich konstruktywnym dialogiem.

Związek przypomniał również słowa, jakie Pani Premier wypowiedziała w czasie spotkania ze studentami i władzami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stwierdzając, że "jako lekarza uczono ją słuchać ludzi", a w odniesieniu do premiera polskiego rządu: "Jeżeli potrafi słuchać ludzi, to będzie wiedział w jakim kierunku powinien prowadzić swój rząd".

Jak czytamy w piśmie OZZL "Powyższe słowa zostały przyjęte ze szczególną nadzieją przez lekarzy. Od paru bowiem lat rządzący ignorują zupełnie głos środowiska lekarskiego w najbardziej podstawowych sprawach dotyczących wykonywania zawodu lekarza i funkcjonowania ochrony zdrowia". 

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum