OZZL/Rynek Zdrowia | 04-02-2019 19:20

OZZL chce stwierdzenia nieważności uchwały ws. statutu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM

Zarząd Krajowy OZZL skierował do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina wniosek o pilne stwierdzenie nieważności uchwały z 21 stycznia 2019 r. zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia Statutu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM - ze względu na jej niezgodność z przepisami prawa.

Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL publikuje na stronie Związku pełną treść wniosku. Fot. PTWP

OZZL informuje, że ''w związku z wątpliwościami prawnymi co do legalności procesu łączenia Szpitali Klinicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) oraz - związanymi z tym - działaniami Senatu WUM, na prośbę organizacji związkowych działających w jednym z tych szpitali - Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, Zarząd Krajowy OZZL skierował do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina wniosek o pilne stwierdzenie nieważności Uchwały Nr 1/2019 Senatu WUM z 21.01.2019 r. zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia Statutu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM - ze względu na jej niezgodność z przepisami prawa''.

''Niezgodność ta polega na tym, że powyższa uchwała stwierdza, iż Statut Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM w chodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku, podczas gdy warunkiem wejścia w życie Statutu jest uprawomocnienie postanowienia Sądu Rejestrowego o wykreśleniu z Krajowego Rejestru Sądowego Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego (nr KRS 0000158332) oraz Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus (nr KRS 0000120483) co nie nastąpiło (…)'' - czytamy w oświadczeniu.

Więcej: ozzl.org.pl