O godz. 19.30 premier odpowie na pytania internautów ws. Narodowego Programu Szczepień

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2021 19:10

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek będzie odpowiadał na pytania internautów dotyczące Narodowego Programu Szczepień na COVID-19. Sesja Q&A zostanie przeprowadzona wieczorem na żywo na Facebooku. Premier zachęca internautów do zadawania pytań.

O godz. 19.30 premier odpowie na pytania internautów ws. Narodowego Programu Szczepień
Fot. Kancelaria Premiera/Twitter

"Pojawia się wiele pytań dotyczących Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Dziś o 19:30 będziemy mieć okazję porozmawiać na ten temat podczas sesji QiA na żywo na Facebooku. Zachęcam do zadawania pytań w komentarzach pod adresem: http://bit.ly/QIAszczepionki" - napisał w poniedziałek na Twitterze Morawiecki.

Zgodnie z przyjętym w grudniu ub.r. przez rząd Narodowym Programem Szczepień szczepionki przeciw COVID-19 mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. Program zakłada cztery etapy przeprowadzania zabiegów. Podczas etapu zero szczepieni są m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W ramach etapu pierwszego szczepienia obejmą pensjonariuszy domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, a także nauczyciele.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum