Nowy zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Kim jest Maciej Merkisz?

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia01 września 2022 12:00

Jest nowy zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Stanowisko to obejmie Maciej Merkisz. Wcześniej pełnił funkcję Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Nowy zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Kim jest Maciej Merkisz?
Maciej Merkisz nowym zastępcą GIS. Fot. PAP/Jan Dzban
  • Maciej Merkisz z wykształcenia jest lekarzem, specjalistą pediatrą-neonatologiem
  • Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny), a także Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, specjalizując się w zakresie organizacji ochrony zdrowia.
  • Od kwietnia 2021 r. do końca sierpnia 2022 r. pełnił funkcję Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Nowy zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego

Maciej Merkisz 1 września został zastępcą Głównego Inspektora Sanitarnego. Od kwietnia 2021 r. do końca sierpnia 2022 r. pełnił funkcję Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Wcześniej pracował m.in. w Szpitalu Klinicznym w Gdańsku, był dyrektorem oraz zastępcą dyrektora ds. lecznictwa w 115. Szpitalu Wojskowym w Helu. Pełnił też funkcję zastępcy dyrektora departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

 Przed rozpoczęciem kariery urzędniczej pracował m.in. w Szpitalu Klinicznym w Gdańsku. Piastował również funkcję dyrektora oraz zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w 115. Szpitalu Wojskowym w Helu.

Z wykształcenia jest lekarzem, specjalistą pediatrą-neonatologiem
Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny), a także Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, specjalizując się w zakresie organizacji ochrony zdrowia.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum