Nowy rok szkolny w czasach pandemii: "najgorsza jest niepewność"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2020 09:25

Część szkół wprowadza rygorystyczny system zmianowy, inne szykują się do nauki hybrydowej. Tuż przed 1 września nie wiadomo nawet, jaka temperatura spowoduje odesłanie dziecka do domu - napisała "Rzeczpospolita" w poniedziałkowym artykule "Nadchodzi szkolny chaos".

Nowy rok szkolny w czasach pandemii: "najgorsza jest niepewność"
Nie wiadomo nawet, jaka temperatura spowoduje odesłanie dziecka do domu Fot. Elizabeth Albert: Flickr (CC BY 2.0)

Rodziców liczących na to, że ich dzieci w końcu pójdą do szkoły, a oni będą mogli skupić się na swoich zajęciach, czeka zaskoczenie. Na stronach internetowych podstawówek pojawiają się informacje, że ze względu na epidemię przechodzą na system zmianowy - informuje gazeta.

Zajęcia dla części uczniów będą się zaczynać o godz. 7.30, a dla pozostałych po południu, po przeprowadzeniu dezynfekcji. Rodzice grupy popołudniowej będą więc musieli zapewnić pociechom opiekę do rozpoczęcia zajęć. Świetlice zapewnią opiekę tylko uczniom klas 1-3 - zaznacza dziennik.

Najgorsza jest niepewność. Start szkoły lada dzień, a wielu rodziców wciąż nie wie, jak pogodzić pracę z wychowaniem dzieci i jak będzie wyglądała nauka - powiedziała cytowana przez Rzeczpospolitą prezeska Fundacji Przestrzeń dla Edukacji Iga Kazimierczyk.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum