Nowy lockdown w Polsce jest możliwy. Morawiecki: „Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze"

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia29 czerwca 2021 13:22

Pokazujemy najróżniejsze scenariusze i jednym z nich jest ten pesymistyczny – powiedział we wtorek, 29 czerwca, Mateusz Morawiecki. Premier odpowiedział w ten sposób na pytanie, czy rząd rozważa wprowadzenie kolejnego lockdownu, jeśli liczba zakażeń w Polsce znów będzie rosła

Nowy lockdown w Polsce jest możliwy. Morawiecki: „Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze"
Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej 29 czerwca/Fot. KPRM

Nowy lockdown w Polsce jest możliwy

Czwarta fala pandemii koronawirusa wcześniej czy później dotrze do Polski. Wzrost zakażeń odnotowywany jest obecnie m.in. w Wielkiej Brytanii oraz Portugalii. Na podobny rozwój wypadków szykuje się również polski rząd, o czym premier Mateusz Morawiecki oraz minister Adam Niedzielski, mówili we wtorek, 29 czerwca, na wspólnej konferencji prasowej.

Premier Morawiecki odpowiadał również na pytanie, czy rząd rozważa wprowadzenie kolejnego lockdownu w kraju.

- Pokazujemy najróżniejsze scenariusze i jednym z nich jest ten pesymistyczny. Patrzymy na to, co dzieje się w innych krajach, proszę spojrzeć na Portugalię. Widać, że są kraje, gdzie wariant Delta i wariant brazylijski bardzo szybko się przemieszczają  – powiedział Mateusz Morawiecki.

- Musimy brać pod uwagę także te niedobre scenariusze. Przygotowujemy się na najlepsze, ale miejmy też na uwadze rozwiązanie, które będą miały na za cel zastopowanie wirusa – dodał premier.

Czytaj również: Niedzielski: Czwarta fala w drugiej połowie sierpnia. Szef MZ każe przywyknąć do maseczek w przestrzeniach zamkniętych

Minister Niedzielski o regionalizacji obostrzeń: poziom wyszczepienia będzie dodatkowym parametrem

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze