Nowy konsultant wojewódzki ds. otolaryngologii dziecięcej w woj. łódzkim
Dr hab. n. med. Anna Zakrzewska, prof. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, została nowym łódzkim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie otolaryngologii dziecięcej.

- Łódzki Urząd Wojewódzki poinformował o wyborze nowego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie otolaryngologii dziecięcej
- Funkcję konsultanta wojewódzkiego objęła dr hab. n. med. Anna Zakrzewska
- Akt powołania wręczył wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk
Nowy konsultant łódzki w dziedzinie otolaryngologii dziecięcej
Łódzki Urząd Wojewódzki podał informację o wyborze dr hab. n. med. Anny Zakrzewskiej na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie otolaryngologii dziecięcej.
Anna Zakrzewska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uprawnienia lekarskie zdobyła w 1977 roku. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 1987 roku. Od 2006 r. ma tytuł doktora habilitowanego. Tytuł pracy habilitacyjnej Anny Zakrzewskiej to "Rola migdałka gardłowego (NALT) w rozwoju alergicznego nieżytu nosa u dzieci".
Prof. Zakrzewska z uwagi na liczne zainteresowania naukowe może poszczycić się kilkoma specjalizacjami:
- otolaryngologia st. I - od 1980 r.
- laryngologia dziecięca st. II - od 1984 r.
- alergologia st. II - od 1998 r.
- audiologia i foniatria - od 2019 r.
W latach 2007-2022 specjalistka pełniła funkcję kierownika Kliniki Otolaryngologii, Audiologii i Foniatrii Dziecięcej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie jest profesorem uczelni - Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Wydział Lekarski; Katedra Pediatrii Zabiegowej).
Prof. Zakrzewska od ponad 10 lat aktywnie uczestniczy w ogólnopolskich konferencjach laryngologów. Wielokrotnie prezentowała również swoje prace naukowe na kongresach zagranicznych. Kierowała następującymi pracami badawczymi:
- Opracowanie zasad diagnostyki i leczenia niewydolności oddechowej u dzieci
- Ocena wybranych subpopulacji limfocytów T w tkance limfatycznej związanej z błoną śluzową nosa (NALT) i ich związku z rozwojem chorób alergicznych dróg oddechowych u dzieci
- Rola migdałka gardłowego w powstawaniu chorób alergicznych dróg oddechowch u dzieci na podstawie oceny limfocytów T w zakresie apoptozy i tolerancji immunologicznej.
Była ponadto recenzentem i promotorem prac doktorskich w dziedzinach związanych z laryngologią.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)