Nowy konsultant wojewódzki ds. gastroenterologii dziecięcej. Nominację otrzymała dr hab. Agata Chobot

Autor: oprac. JKB • Źródło: USK w Opolu, Rynek Zdrowia02 sierpnia 2022 09:32

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski powołał na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej dr hab. Agatę Chobot z Kliniki Pediatrii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.

Nowy konsultant wojewódzki ds. gastroenterologii dziecięcej. Nominację otrzymała dr hab. Agata Chobot
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski i dr hab. Agata Chobot. Fot. USK w Opolu
  • Zgodnie z decyzją wojewody opolskiego nowym konsultantem krajowym w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej została dr hab. Agata Chobot
  • Dr hab. Agata Chobot jest kierownikiem Kliniki Pediatrii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego oraz kierownikiem Oddziału Pediatrii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu
  • Przypomnijmy: konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pediatrii jest dr n. med. Danuta Gmyrek, ordynator Oddziału Dziecięcego w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu

Nowy konsultant wojewódzki ds. gastroenterologii dziecięcej w woj. opolskim

Zgodnie z decyzją wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej została dr hab. Agata Chobot.

Dr Chobot na co dzień pracuje jako kierownik oddziału Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i Kliniki Pediatrii Uniwersytetu Opolskiego.

Co więcej, jest również zastępcą dyrektora Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Opolskiego oraz członkiem w Polskim Towarzystwie Gastroenterologii, Hematologii i Żywienia Dzieci.

Konsultant ds. pediatrii na Opolszczyźnie

Przypomnijmy: w połowie lipca wojewoda opolski powołał na stanowisko konsultanta wojewódzkiego ds. pediatrii dr n. med. Danutę Gmyrek. Na stanowisku trwał trzymiesięczny wakat.

Dr Gmyrek pracuje jako ordynator Oddziału Dziecięcego w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, a także jest zastępcą Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Oddział Opole.

Jednym z zadań konsultanta wojewódzkiego jest np. kontrola podmiotów leczniczych w zakresie jakości świadczeń. Oprócz tego rolą konsultantów jest przygotowanie informacji o zasobach i potrzebach kadrowych w poszczególnych specjalizacjach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum