Nowy Sącz: jednak nie będzie dyspozytorni pogotowia

Autor: Naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2017 12:13

Obietnica z czasów kampanii wyborczej PiS dotycząca powrotu do Nowego Sącza dyspozytorni pogotowia nie spełni się. Nie tylko Nowy Sącz nie będzie jej miał, ale może zabraknąć jej również w Tarnowie - podaje serwis naszemiasto.pl.

Nowy Sącz: jednak nie będzie dyspozytorni pogotowia
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przyjął projekt przygotowany przez poprzedni rząd, dotyczący reorganizacji pogotowia w Polsce. Ten przewiduje jedną dyspozytornię na trzy miliony mieszkańców, a tyle liczy Małopolska.

Chociaż poseł Arkadiusz Mularczyk ( PiS) zapowiada dalszą walkę o dyspozytornie w Nowym Sączu i Tarnowie to wejście w życie ustawy może oznaczać, że faktycznie w regionie będzie tylko jedna dyspozytornia w Krakowie.

Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia, wyjaśnia, że projekt ustawy obejmuje zapis, w którym wojewoda może starać się o utworzenie kolejnej dyspozytorni w wyjątkowych sytuacjach.

Joanna Paździo z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego przypomina, że wojewoda czynił już starania o utworzenie trzech dyspozytorni, ale nie otrzymał zgody Ministerstwa Zdrowia ze względu na zapisy projektu nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum