Nowoczesna zbiera pomysły na usprawnienie ochrony zdrowia

Autor: poznan.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2017 15:12

Zdaniem Nowoczesnej Ryszarda Petru służba zdrowia w Polsce wymaga reformy. Działacze przygotowują program zmian. - Czekamy na taki układ sił w parlamencie, kiedy nasze propozycje będą brane pod uwagę - mówią.

Nowoczesna zbiera pomysły na usprawnienie ochrony zdrowia
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej; FOT. PTWP

Nowoczesna pomysły na usprawnienie systemu ochrony zdrowia w Polsce. W sobotę (22 kwietnia) to ugrupowanie zorganizowało w Poznaniu spotkanie poświęcone najważniejszym problemom i przyszłości służby zdrowia - informuje Gazeta Wyborcza.

Zdaniem działaczy partii jest wiele problemów do rozwiązania: - Zaczynając od podstawowej opieki zdrowotnej, przez ambulatoryjną i specjalistyczną, po hospitalizację. Na każdym z tych etapów jest wiele do zrobienia - mówi Marek Ruciński, lekarz i poseł Nowoczesnej.

Jego zdaniem należy skupić się na zapobieganiu chorobom. - Przy dobrej profilaktyce leczenie jest tańsze - ocenia i dodaje: - Największy problem jest z lekarzem rodzinnym, który powinien być przewodnikiem pacjentów po całym labiryncie leczenia. Potrzebne są dodatkowe szkolenia, przemyślana reorganizacja pracy lekarzy rodzinnych i dofinansowanie.

- Chcielibyśmy zaproponować ponadpartyjny model ochrony zdrowia. Odporny na zmiany ekipy rządzącej, żeby żadna koalicja nie mogła wywrócić systemu do góry nogami - mówi Sławomir Gonciarz, przedstawiciel sieci eksperckiej "Lepsza Polska", która doradza Nowoczesnej.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum